Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Filmował współpracowników w toalecie, odpowie przed sądem

0
Podziel się:

Prokurator ze Świdnicy (Dolnośląskie) skierował do sądu akt oskarżenia
przeciw 37-letniemu pracownikowi jednej z restauracji, który podstępnie filmował kolegów w
pracowniczej toalecie. Grozi mu za to od 3 miesięcy do lat 5 więzienia.

*Prokurator ze Świdnicy (Dolnośląskie) skierował do sądu akt oskarżenia przeciw 37-letniemu pracownikowi jednej z restauracji, który podstępnie filmował kolegów w pracowniczej toalecie. Grozi mu za to od 3 miesięcy do lat 5 więzienia. *

Jak poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska, mężczyzna tłumaczył się chęcią nagrania złodzieja, który w tym pomieszczeniu mógł wyciągać pieniądze ze skradzionych portfeli lub torebek. Chciał też ustalić sprawcę kradzieży pieniędzy z jego własnego portfela. Te wyjaśnienia prokurator uznał jednak za mało wiarygodne.

W lutym br. sześciu pracowników świdnickiej restauracji złożyło w prokuraturze zawiadomienie i wnioski o ściganie zatrudnionego w tym samym lokalu w charakterze dyskdżokeja mężczyzny, który przy użyciu kamery zainstalowanej podstępnie w toalecie pracowniczej, utrwalał intymne części ich ciał podczas korzystania przez nich z toalety.

Fakt zamontowania kamery został przypadkowo odkryty przez jednego z pracowników restauracji. Po odtworzeniu zapisów z karty pamięci kamery, na jednym z filmów pokrzywdzeni rozpoznali 37-latka, bo nagrał się podczas montowania i ustawiania urządzenia.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a prokurator po przedstawieniu zarzutów zastosował wobec niego dozór policji i 3 tys. zł poręczenia majątkowego. Teraz sprawa trafi do sądu. (PAP)

ros/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)