Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie gminy ubiegają się o 200 mln zł na środowisko

0
Podziel się:

Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na budowę nowych wodociągów,
kanalizacji i unowocześnianie oczyszczalni ścieków. Łączna wartość projektów przekazanych do
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wynosi około 200 mln zł.

bEEfELBx

Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na budowę nowych wodociągów, kanalizacji i unowocześnianie oczyszczalni ścieków. Łączna wartość projektów przekazanych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu wynosi około 200 mln zł.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy WFOŚiGW we Wrocławiu Robert Borkacki, nabór wniosków do ostatniego konkursu z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 zakończył się 31 grudnia 2013 r. O dotacje starają się: Bystrzyca Kłodzka, Oborniki Śląskie, Stronie Śląskie, Oława, Kąty Wrocławskie, Syców, Czernica, Bolesławiec i Oleśnica.

Merytoryczna i formalna ocena w WFOŚiGW we Wrocławiu potrwa do 27 stycznia 2014 r., natomiast ogólnopolska lista rankingowa zostanie ogłoszona przez Ministerstwo Środowiska 6 lutego 2014 r.

bEEfELBz

Jak powiedział PAP prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Marek Mielczarek, jest to jeden z największych programów w historii Unii Europejskiej.

"Jego ogólnokrajowy budżet sięga 28 mld euro, w tym na środowisko jest przeznaczone około 5 mld euro. W naszym regionie dzięki tym środkom wybudowano m.in. trzy nowoczesne oczyszczalnie ścieków w Nowogrodźcu, Ziębicach i Sulikowie oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne o łącznej długości ponad 300 kilometrów. Łączna wartość nowych inwestycji wynosi około 800 mln zł" - podsumował Mielczarek. (PAP)

kwa/ mki/ jbr/

bEEfELCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)