Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Schetyna, Zdrojewski i Mrzygłocka mają być jedynkami PO

0
Podziel się

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, minister kultury i dziedzictwa narodowego
Bogdan Zdrojewski i posłanka Katarzyna Mrzygłocka znaleźli się na pierwszych miejscach list
kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu z woj. dolnośląskiego.

bEggRJVN

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski i posłanka Katarzyna Mrzygłocka znaleźli się na pierwszych miejscach list kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu z woj. dolnośląskiego.

W niedzielę wieczorem zarząd regionu dolnośląskiego zatwierdził listy wyborcze. W rozmowie z PAP przewodniczący regionu dolnośląskiego europoseł Jacek Protasiewicz powiedział, że listy są już prawie kompletne, a przyszłym tygodniu będzie nad nimi dyskutowała i głosowała Rada Regionu. Korekt może później dokonać jeszcze Zarząd Krajowy.

Z pierwszego miejsca listy do Sejmu z okręgu wrocławskiego wystartuje Zdrojewski, z okręgu legnickiego Schetyna, a z wałbrzyskiego Mrzygłocka. Wśród kandydatów znaleźli się także wrocławski radny i były koszykarz Maciej Zieliński, członek zarządu województwa Jerzy Łużniak oraz wiceprezydent Jeleniej Góry Zofia Czernow.

bEggRJVP

Na pierwszym miejscu na liście do Senatu w okręgu wrocławskim znalazła się zasiadająca w sejmiku województwa Barbara Zdrojewska, drugie i trzecie miejsce zajmą najprawdopodobniej obecni senatorowie Leon Kieres i Jarosław Duda. Na listach do Senatu znaleźli się także obecny senator Stanisław Jurcewicz i były burmistrz Lubania Konrad Rowiński.

Posiedzenie Rady Regionu odbędzie się w przyszłą niedzielę. (PAP)

mic/ mag/

bEggRJWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)