Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Sławomir Kapica burmistrzem Sycowa

0
Podziel się:

Bezpartyjny kandydat Sławomir Kapica
zwyciężył w wyborach uzupełniających na stanowisko burmistrza w
Sycowie (woj. dolnośląskie).

Bezpartyjny kandydat Sławomir Kapica zwyciężył w wyborach uzupełniających na stanowisko burmistrza w Sycowie (woj. dolnośląskie).

Kapica pokonał dotychczasowego burmistrza odwołanego w styczniu przez radę miasta Wojciecha Kocińskiego.

Kociński był burmistrzem do stycznia 2007 r., kiedy to radni miejscy zdecydowali o wygaśnięciu jego mandatu. Burmistrz spóźnił się z dostarczeniem na czas wojewodzie dolnośląskiemu oświadczenia o działalności gospodarczej żony.

Kapica z kolei to miejski radny, który głosował za wygaśnięciem mandatu Kocińskiego.

Do głosowania uprawnionych było 12790 osób, w wyborach wzięło udział 4409 osób. Frekwencja wyniosła niemal 34,5 proc. Na Kapicę oddano 2477 głosów, na jego kontrkandydata 1890.

"Bardzo się cieszę, że mam takie poparcie. W ubiegłym roku startowałem tylko w wyborach do rady miasta, a osiągnąłem dobry wynik. Nie chcę oceniać, czy zamieszanie z oświadczeniami majątkowymi wyszło mi na dobre, po prostu gdy ogłoszono przedterminowe wybory postanowiłem w nich wystartować. Liczyłem, że wygram, ale nie sądziłem, że z takim poparciem" - powiedział PAP nowy burmistrz.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych o fotel burmistrza ubiegało się w Sycowie trzech kandydatów: Wojciech Kociński (ostatecznie wygrał wybory z dużą przewagą), Stanisław Czajka i Jacek Przybył. Żaden z kandydatów, którzy wtedy przegrali nie chciał ponownie ubiegać się o to stanowisko. (PAP)

rut/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)