Notowania

wiadomości
02.03.2012 13:51

Dolnośląskie: Stabilizuje się sytuacja na rzekach

# dochodzi informacja o pogodzie z IMGW #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o pogodzie z IMGW #

02.03. Wrocław (PAP) - Stabilizuje się sytuacja na rzekach Dolnego Śląska. Alarmy powodziowe obowiązują jeszcze w powiecie Kamiennogórskim i w gminie Nowogrodziec, ale poziom wody w korytach rzek powoli opada.

Jak powiedział PAP w piątek dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, oprócz dwóch alarmów powodziowych, w pięciu miejscach w regionie utrzymywane jest także pogotowie przeciwpowodziowe.

Stany alarmowe zostały przekroczone na 13 wodowskazach, m.in. na rzekach Nysa Łużycka i Ścinawka, a stany strzegawcze - na 24 wodowskazach. "Sytuacja się jednak stabilizuje, a woda stopniowo opada" - podkreślił dyżurny.

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które w regionie mogą występować od piątku do poniedziałku. To z kolei może doprowadzić do wezbrania wody w rzekach i przekroczenia stanów alarmowych.

Do wzrostu stanu wód może dojść na środkowym odcinku Odry od Malczyc do Słubic, w Ścinawie i Nowej Soli stan alarmowy może zostać przekroczony o 20-40 cm. Na dopływach środkowej Odry prognozowane jest opadanie wody.

Synoptycy przewidują, że temperatura w nocy spadnie do nawet minus 3 stopni Celsjusza, a w dzień wyniesie od plus 6 do plus 8 stopni Celsjusza(PAP)

umw/ mic/ malk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz