Notowania

wiadomości
03.09.2013 06:23

Dolnośląskie: Świdnica będzie stolicą Europejskiego Zlotu Caravaningowego

Europejski Zlot Caravaningu Europa Rally odbędzie się w Świdnicy w maju 2015 r. Organizatorzy spodziewają się, że do miasta przyjedzie co najmniej 300 camperów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Europejski Zlot Caravaningu Europa Rally odbędzie się w Świdnicy w maju 2015 r. Organizatorzy spodziewają się, że do miasta przyjedzie co najmniej 300 camperów.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy Stefan Augustyn, Europejski Zlot Caravaningowy Europa Rally odbędzie się od 21 do 25 maja 2015r., a miasto będzie współorganizatorem tego ogromnego przedsięwzięcia wspólnie z Automobilklubem Sudeckim i Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

"Spodziewamy się przyjazdu ponad 300 załóg, co będzie wiązało się z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zakładamy, że w związku ze zlotem nasze miasto odwiedzi ponad tysiąc turystów z całej Europy" - dodał Augustyn.

Obecnie organizatorzy pracują nad techniczną stroną przedsięwzięcia i przygotowują szczegółowy program oraz liczne atrakcje. W czerwcu 2014 r. program ten zostanie oficjalne zaprezentowany uczestnikom Europejskiego Zlotu Caravaningu, który w przyszłym roku odbędzie się na Węgrzech.

"Zlot ma nie tylko duże znaczenie promocyjne, ale także wymiar ekonomiczny. Jest przedsięwzięciem, którego uczestnicy sami płacą za swój pobyt na miejscu, będą zwiedzać miasto i region, korzystać z atrakcji turystycznych i gastronomii. Przedsięwzięcie to przyniesie więc wymierne korzyści" - uważa Augustyn.

Jak twierdzi zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski, wszystko zaczęło się już kilka lat temu od utworzenia pola namiotowego i dobrego kompleksu noclegowego dla turystów w domu wycieczkowym OSiR.

"Kolejnym elementem stał się nasz nowy camping, który został wysoko wypunktowany przez organizacje campingu i caravaningu. Od lat w Świdnicy organizowane są różne zloty campingu i caravaningu, dlatego cieszymy się, że organizacja Europejskiego Zlotu przypadnie właśnie Świdnicy" - dodał Skórski. (PAP)

kwa/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz