Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Wybuch uszkodził budynek; ewakuowano 30 osób

0
Podziel się

W Chojnowie (Dolnośląskie) doszło do wybuchu i pożaru w jednym z mieszkań. Z
uszkodzonego budynku ewakuowano 30 osób. Nikt nie ucierpiał. Nie są znane przyczyny eksplozji.

bEriCTIl

W Chojnowie (Dolnośląskie) doszło do wybuchu i pożaru w jednym z mieszkań. Z uszkodzonego budynku ewakuowano 30 osób. Nikt nie ucierpiał. Nie są znane przyczyny eksplozji.

Jak poinformował PAP w piątek oficer dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej, do wybuchu i pożaru doszło przed godz. 17 przy ul. Grunwaldzkiej w Chojnowie. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej.

"Nie są znane przyczyny wybuchu. Na szczęście w mieszkaniu nikt nie przebywał, dlatego nie ma ofiar. Naruszony został jednak strop i ściany działowe między dwoma lokalami" - dodał strażak.

bEriCTIn

Jak powiedział PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu doszło do wybuchu. "Chcemy wyjaśnić, co było przyczyną wybuchu. Inspektor nadzoru budowlanego zdecydował, że lokatorzy pozostałych mieszkań, oprócz tych dwóch uszkodzonych, mogą powrócić do swoich domów" - dodał Petrykowski.

Jak zaznaczył policjant, gmina zapewni tymczasowy nocleg osobom, które tej nocy nie mogą spędzić w swoim mieszkaniu. (PAP)

ros/ eaw/

bEriCTIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)