Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolnośląskie: Zakazy wyprzedzania dla ciężarówek na autostradzie A4

0
Podziel się:

Pod koniec stycznia na pięciu odcinkach dolnośląskiej części autostrady A4 z
Wrocławia do Krzywej wprowadzone zostaną zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Będą one
obowiązywały przez cały rok i mają poprawić bezpieczeństwo kierujących.

Pod koniec stycznia na pięciu odcinkach dolnośląskiej części autostrady A4 z Wrocławia do Krzywej wprowadzone zostaną zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Będą one obowiązywały przez cały rok i mają poprawić bezpieczeństwo kierujących.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Nowakowski, miejsca na trasie, które zostaną objęte zakazami, zostały wytypowane na podstawie liczby wypadków z udziałem samochodów ciężarowych.

Odpowiednie znaki pojawią się na odcinkach Pietrzykowice - Sokolniki, Piotrowice - Kostomłoty, Sokolniki k. Jarosławia - Udanin, Udanin-Wądroże Wlk. oraz na odcinku Legnickie Pole - Krzywa, gdzie obecnie funkcjonują już okresowo ustawiane zakazy wyprzedzania przez ciężarówki.

Nowakowski podkreślił, że celem zmian jest zminimalizowanie liczby wypadków z udziałem pojazdów ciężarowych, zwiększenie płynności ruchu, a przez to bezpieczeństwa użytkowników autostrady.

"Chodzi m.in. o sytuacje, kiedy pojazdy ciężarowe przy wzajemnym wyprzedzaniu się wykonują ten manewr przez kilka kilometrów blokując oba pasy ruchu. W takich sytuacjach, mających miejsce szczególnie w okolicach węzłów autostradowych, utrudnione jest bezpieczne włączanie i wyłączanie się z ruchu innych pojazdów, co zwiększa ryzyko wypadków" - tłumaczył.

Rzecznik zapowiedział, że odpowiednie oznakowania zostaną wprowadzone po zatwierdzeniu ich pod koniec stycznia, a inicjatorami całego przedsięwzięcia są Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz policja.(PAP)

mic/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)