Notowania

wiadomości
30.08.2011 17:40

Dolnośląskie: Zarejestrowane listy do Sejmu

W woj. dolnośląskim, które jest podzielone jest na trzy okręgi wyborcze, do godz. 17 zarejestrowanych zostało siedem komitetów wyborczych. Listy zarejestrowały PO, PiS, SLD, PSL, Ruch Palikota, Nowa Prawica i PPP Sierpień 80.

Podziel się
Dodaj komentarz

W woj. dolnośląskim, które jest podzielone jest na trzy okręgi wyborcze, do godz. 17 zarejestrowanych zostało siedem komitetów wyborczych. Listy zarejestrowały PO, PiS, SLD, PSL, Ruch Palikota, Nowa Prawica i PPP Sierpień 80.

W trzech okręgach - wrocławskim, legnicko-jeleniogórskim i wałbrzyskim - w wyborach do Sejmu są do zdobycia 34 mandaty.

W okręgu wrocławskim swoje listy do Sejmu zarejestrowało do tej pory sześć komitetów - PO, PSL, SLD, Nowa Prawica oraz Ruch Palikota. Do zdobycia jest tu 14 mandatów.

Listę PO otwiera minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, tuż za nim jest posłanka Ewa Wolak oraz poseł Sławomir Piechota. "Jedynką" na liście PSL jest wiceszefowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Ewa Mańkowska, drugi na liście jest członek zarządu województwa dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, trzecią pozycję zajmuje wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik.

Listę SLD otwiera poseł Janusz Krasoń, kolejne miejsca zajmują szefowa wrocławskich struktur Sojuszu Helena Trela oraz publicysta "Krytyki Politycznej" Michał Syska. Z kolej posłowie Dawid Jackiewicz i Kaźmierz Michał Ujazdowski otwierają listę PiS.

W okręgu wałbrzyskim zarejestrowanych zostało obecnie sześć list wyborczych. Niezbędne dokumenty złożyły PO, PiS, PSL, SLD, Ruch Palikota oraz Polska Partia Pracy Sierpień 80. Do zdobycia jest osiem mandatów.

"Jedynką" na liście PO jest posłanka Izabela Mrzygłocka, drugie miejsce zajmuje poseł Jakub Szulc. Listę kandydatów PiS w okręgu wałbrzyskim otwiera b. szef ABW Bogdan Święczkowski, a druga jest obecna posłanka Anna Zalewska. Pierwszy na liście kandydatów PSL jest samorządowiec Ryszard Niebieszczański, drugie miejsce przypadło b. posłowi Jarosławowi Kurzawie. Pierwsze miejsce na liście SLD zajmuje dyrektor teatru w Wałbrzychu Danuta Marosz, drugi jest b. poseł Marek Dyduch.

W okręgu legnicko-jeleniogórskim, gdzie do zdobycia jest 12 mandatów, swoje listy do godz. 17 zarejestrował jedynie komitet PO. Listę otwiera marszałek sejmu Grzegorz Schetyna, druga jest posłanka Ewa Drozd, a trzeci jest poseł Norbert Wojnarowski.(PAP)

mic/ pdo/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz