Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląskie: Zbiegły z zakładu karnego zatrzymany po 14 latach

0
Podziel się:

Po 14 latach policja zatrzymała mężczyznę zbiegłego z zakładu karnego, gdzie
odsiadywał wyrok za ciężkie przestępstwa. Zbiega ujęto, gdy dorywczo pracował na budowie w
Bystrzycy Kłodzkiej (Dolnośląskie). Był poszukiwany przez Interpol na całym świecie.

bEsgaxCJ

Po 14 latach policja zatrzymała mężczyznę zbiegłego z zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za ciężkie przestępstwa. Zbiega ujęto, gdy dorywczo pracował na budowie w Bystrzycy Kłodzkiej (Dolnośląskie). Był poszukiwany przez Interpol na całym świecie.

Jak poinformowała w czwartek PAP oficer prasowa kłodzkiej policji Wioletta Martuszewska, "kryminalni" wpadli na trop mężczyzny nie przypadkowo, lecz z uwagi na dobro postępowania nie chciała ujawnić szczegółów.

"Policjanci ustalili, że ukrywający się od prawie czternastu lat 40-letni mieszkaniec woj. śląskiego pracuje dorywczo w konkretnym miejscu. Był zaskoczony, że policja odnalazła go latach, bo zmienił się jego wygląd" - dodała Martuszewska.

bEsgaxCL

Rzecznik zaznaczyła, że policjanci sprawdzają teraz, czy przez okres ukrywania się na terenie Kotliny Kłodzkiej mężczyzna nie popełniał innych przestępstw - zarówno w okolicy, jak i za granicą. Analizują niewyjaśnione sprawy, w których nie ustalono sprawców.

Wcześniej - mimo młodego wieku - bandyta karany był m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze, a także handel środkami odurzającymi. Poszukiwania mężczyzny prowadzone były przy współpracy z Interpolem przy wykorzystaniu systemu informacyjnego Schengen.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafi do zakładu karnego w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.(PAP)

ros/ itm/

bEsgaxDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)