Notowania

donald tusk
20.12.2010 13:34

Donos na Brudzińskiego. "Znieważył premiera"

Młodzieżówka PO zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa przez posła PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła PiS złożyli w łódzkiej prokuraturze okręgowej działacze Stowarzyszenia _ Młodzi Demokraci _.

Chodzi o ubiegłotygodniową wypowiedź Joachima Brudzińskiego, który w programie _ Kropka nad i _ w TVN24 powiedział, iż _ Donald Tusk prowadzi politykę dziadowską, jest dziadowskim premierem i dlatego dzisiaj państwo polskie jest dziadowskie w swoim zarządzaniu; właśnie takim premierem jest Donald Tusk _.

Zdaniem Młodych Demokratów - młodzieżówki Platformy Obywatelskiej - Brudziński znieważał _ najwyższe organy w Państwie, a także Naród i Rzeczpospolitą Polską _. Według nich, wypowiedź posła PiS _ nosiła znamiona świadomego i celowego działania zmierzającego do naruszenia dóbr chronionych prawem o wyjątkowym znaczeniu dla każdego Polaka, niezależnie od orientacji politycznej _.

Młodzi Demokraci uważają, iż użycie przez Brudzińskiego określenia _ dziadowskie _ w stosunku do państwa polskiego _ wyraża jak najdalej idące pejoratywne skojarzenia _. _ _

_ - Tego rodzaju określenia, wypowiadane przez posła, cechuje niezwykle wysoki ładunek społecznej szkodliwości czynu i winny być przedmiotem wszechstronnej oceny _ - napisali w zawiadomieniu do prokuratury. Dlatego wnoszą m.in. o wszczęcie postępowania karnego, w tej sprawie i wystąpienia o uchylenie immunitetu posłowi Brudzińskiemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dziadowski;premier;nie;buduje;autorytetu,166,0,736422.html) "Dziadowski premier" nie buduje autorytetu Prezydent radzi politykom PiS unikać takich wypowiedzi o Donaldzie Tusku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t16253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brudzinski;atakuje;to;rzad;rozgrywa;smolensk;politycznie,212,0,733908.html) Brudziński atakuje: To rząd rozgrywa Smoleńsk politycznie Poseł PiS chce ujawnienia stenogramów ze spotkań premiera z rodzinami ofiar katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/brudzinski;o;tusku;ma;czas;by;przewracac;sie;z;maserakiem,166,0,690598.html) Brudziński o Tusku: Ma czas, by przewracać się z Maserakiem Poseł PiS krytykuje brak działań rządu w sprawie Nord Stream.
Tagi: donald tusk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz