Notowania

wiadomości
06.05.2011 08:43

Drożeje ropa naftowa w USA

Rosną notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji. Inwestorzy oceniają, że spadek poniżej 100 dol. za baryłkę był przesądzony - podają w piątek maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rosną notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji. Inwestorzy oceniają, że spadek poniżej 100 dol. za baryłkę był przesądzony - podają w piątek maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,15 dol. do 100,95 dol.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 112,65 dol. za baryłkę, czyli o 1,85 dol. więcej niż podczas poprzedniej sesji.

W czwartek ropa w USA staniała aż o 8,6 proc. Cena WTI spadła o 9,44 dol. do 99,80 dol. za baryłkę, najniższego poziomu od 16 marca. Był to też największy procentowy spadek notowań od 20 IV 2009 r.

Powodem gwałtownych zmian cen były dane makro z USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła w Stanach Zjednoczonych aż o 43 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 474 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 410 tys.

Natomiast liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 74 tys. do 3,733 mln w tygodniu, który skończył się 23 kwietnia. Analitycy prognozowali 3,649 mln osób.

W piątek w USA zostanie podana stopa bezrobocia w kwietniu i liczba utworzonych w tym czasie nowych miejsc pracy.

"Traderzy będą teraz bardzo ostrożni, a dzisiejsze dane z rynku pracy w USA będą uważnie obserwowane" - mówi Serene Lim, strateg rynku surowców w Australia & New Zealand Banking Group w Singapurze.(PAP)

aj/ ana/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz