Notowania

wiadomości
30.10.2011 09:51

Dwa nowe połączenia lotnicze z Wrocławia do Rzymu i Berlina

Wrocławskie lotnisko Strachowice uruchomia dwa nowe połączenia lotnicze - do Berlina i Rzymu. Obecnie z Wrocławia można dolecieć do ośmiu europejskich stolic, m.in. do Kopenhagi, Londynu i Paryża.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wrocławskie lotnisko Strachowice uruchomia dwa nowe połączenia lotnicze - do Berlina i Rzymu. Obecnie z Wrocławia można dolecieć do ośmiu europejskich stolic, m.in. do Kopenhagi, Londynu i Paryża.

Z Wrocławia samoloty latają już do czterech niemieckich miast: Monachium, Frankfurtu nad Menem, Dusseldorfu i Dortmundu. Teraz będą kursować także do Berlina. Jetair uruchomi połączenie 31 października. "Stolica Niemiec stała się bardzo częstym kierunkiem biznesowych podróży. Dlatego cieszę się, że teraz do Berlina, w komfortowych warunkach, można się dostać z Wrocławia w zaledwie 65 minut" - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Samolotami ATR-42 będzie można dotrzeć 5 razy w tygodniu: od poniedziałku do piątku, wylot o godz. 10.30. Odloty z Berlina planowane są na godz. 16.20.

Z kolei Rzym wraca do rozkładu po krótkiej kilkumiesięcznej przerwy. Połączenia z Wiecznym Miastem ponownie oferuje Ryanair, który lata do podmiejskiego portu lotniczego w Ciampino. Pierwszy lot zaplanowano na 30 października, a rejsy będą się odbywać w każdą środę i niedzielę o godz. 12.20. Loty powrotne będą również w środy i niedziele o godz. 9.45. Podróż potrwa niecałe 2 godziny. Trasę obsłużą maszyny Boeing 737-800.

"To doskonała oferta dla wszystkich, którzy chcą spędzić kilka dni urlopu w kolebce europejskiej cywilizacji i kultury, a także dla pielgrzymów" - mówił Kuś.

Obecnie z Wrocławia można dolecieć do 8 europejskich stolic. "Połączenia do największych europejskich metropolii są zawsze prestiżowe. Każda z nich jest zupełnie inna i wyjątkowa. Rzym będzie ofertą skierowaną przede wszystkich do turystów. Natomiast Berlin i np. Kopenhaga to połączenia typowo biznesowe. Jestem przekonany, że wszystkie kierunki będą się cieszyć powodzeniem" - mówił Kuś.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 i z autostrady A4.

Rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 r. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, a także linie czarterowe.

Na przełomie roku 2011/2012 Port Lotniczy Wrocław uruchomi nowy terminal. Będzie mógł obsłużyć wtedy ponad 3 mln pasażerów rocznie, a docelowo - 7 mln. (PAP)

umw/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz