Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwie osoby nie żyją. Sprawcą policjant?

1
Podziel się:

Do zderzenia doszło w Katowicach. Jeden z samochodów należy do żony policjanta.

Dwie osoby nie żyją. Sprawcą policjant?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECwVeOJ

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały poważnie ranne, w wyniku czołowego zderzenia opla i hondy, do którego doszło w Katowicach. Wstępne ustalenia wskazują, że sprawcą tragedii mógł być nietrzeźwy policjant, który uciekł z miejsca wypadku.

_ - Jeden z samochodów jest własnością żony policjanta, a sam funkcjonariusz krótko po wypadku trafił do szpitala, skarżąc się na bóle. W tej sprawie jest jeszcze wiele pytań, na które odpowiedź da prowadzone postępowanie. Dopóki się nie zakończy, mogę jedynie powiedzieć, że udział policjanta w tym zdarzeniu jest wyjaśniany _ - powiedział rzecznik katowickiej policji Jacek Pytel.

Sprawa nie jest jednoznaczna, bo gdy na miejsce wypadku dotarli ratownicy, w należącej do żony policjanta hondzie, która zderzyła się z oplem, nie było kierowcy. Na razie nie ma więc stuprocentowej pewności, że to funkcjonariusz kierował, choć można przypuszczać, że tak właśnie było.

bECwVeOL

Niedługo po wypadku siostra policjanta przekazała informację, że przebywający u niej brat wymaga pomocy lekarskiej. Trafił do szpitala z bólem kręgosłupa; prawdopodobnie jednak nie doznał poważniejszych obrażeń. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant jest pracownikiem jednego z katowickich komisariatów.

W wypadku zginęło małżeństwo jadące oplem: 49-letni mężczyzna i jego 46-letnia żona. Dwie inne osoby - również małżeństwo - zostały poważnie ranne. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do wypadku doszło przy ulicy Bytkowskiej, w pobliżu katowickiej dzielnicy Józefowiec.Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura oraz policyjny wydział kontroli.

Czytaj w Money.pl

bECwVePm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Obserwator
2 miesiące temu
Policjant był nie winny i trzeźwy to on został poszkodowany