Notowania

ranni
21.11.2009 12:12

Dwie osoby ranne po wybuchu gazu w Bydgoszczy

# dochodzi uściślenie informacji o liczbie ofiar #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi uściślenie informacji o liczbie ofiar #

21.11. Bydgoszcz (PAP) - Dwie osoby zostały ranne, a dwie są poszukiwane po wybuchu gazu, do którego doszło w sobotę w szeregowym domu jednorodzinnym w Bydgoszczy. Gaz zniszczył budynek i uszkodził dwa sąsiednie domy.

Do wybuchu doszło przed godz. 11 w dzielnicy domów jednorodzinnych. Gaz eksplodował w jednym z segmentów szeregu domów mieszkalnych na obrzeżach dzielnicy Wyżyny.

"Po wybuchu do szpitala trafiła kobieta ze złamaną ręką i jej 14-letnia córka z urazem głowy. Obie przebywały w domu sąsiadującym ze zniszczonym eksplozją" - powiedział PAP oficer dyżurny straży pożarnej w Toruniu.

W szpitalu znalazł się też obłożnie chory mężczyzna, również mieszkaniec jednego z sąsiednich domów. "Przewieziono go do lecznicy ze względu na konieczność ewakuacji; jego stan zdrowia nie ma nic wspólnego z eksplozją" - dodał oficer straży.

Rumowisko zawalonego domu jest przeszukiwane przez kilkudziesięciu strażaków w poszukiwaniu dwóch osób, które mogą być przysypane gruzami. Początkowo poszukiwano czterech osób zameldowanych w zniszczonym budynku, ale jak ustalono dotychczas, dwie były poza domem w czasie wypadku.

Uszkodzone są dwa sąsiednie domy; w oknach okolicznych domów i w pobliskim przedszkolu powybijane są szyby. Na miejscu działa sześć jednostek straży pożarnej. (PAP)

olz/ pad/

Tagi: ranni, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz