Notowania

pożar
14.11.2009 13:00

Dwóch Polaków zaginionych po pożarze w Bergen

Spalił się dom, w którym mieszkało 25 osób z Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matthieu Luna/CC/flickr)

Dwie osoby uznaje się za zaginione, a cztery zostały hospitalizowane w wyniku pożaru zamieszkanego przez Polaków domu w Bergen w południowo-zachodniej Norwegii - informuje ambasador RP w Oslo Wojciech Kolańczyk.

Ogień w piętrowym, drewnianym budynku wybuchł w nocy. W domu mieszkało 25 osób z Polski.

Obecnie 16 osób, które nie ucierpiały w wyniku pożaru, znajduje się pod bezpośrednią opieką gminy Bergen i zostało umieszczonych w hotelu. Polacy otrzymali pomoc psychologów i tłumaczy, a także ubrania i posiłek. Jedna trzyosobowa rodzina z dzieckiem samodzielnie znalazła sobie zakwaterowanie.

Cztery osoby znajdują się w szpitalu. _ - Obrażenia to głównie złamania kończyn, ponieważ ratowali się wyskakując przez okna _ - tłumaczy ambasador Kolańczyk.

Na pogorzelisko na razie nie można wejść, gdyż jest ono dogaszane. Nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru. Więcej szczegółów ma być znanych późnym popołudniem, a nawet wieczorem.

Do Bergen leci dwóch przedstawicieli ambasady RP w Oslo, którzy udzielą poszkodowanym pomocy konsularnej. Otrzymają oni _ pieniądze i dokumenty w niezbędnym zakresie _. Punkt dowodzenia uruchomiono w ambasadzie w Oslo, a bezpośrednio kontakt z poszkodowanymi utrzymuje konsul Marek Pędzich. Do pomocy włączyła się Polonia. Jej przedstawiciele odwiedzili osoby przebywające w hotelu, służą również jako tłumacze.

_ - To jest tragedia, którą trudno sobie wyobrazić, traci się cały dobytek, dokumenty, pieniądze, odzież i w bieliźnie znajduje na ulicy _ - powiedział ambasador Kolańczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prawie 2 tys. polskich lekarzy pracuje w Wielkiej Brytanii ]( http://news.money.pl/artykul/prawie;2;tys;polskich;lekarzy;pracuje;w;wielkiej;brytanii,240,0,529136.html )
* [ Emigranci nie wracają do kraju ze względu na kryzys ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emigranci;nie;wracaja;do;kraju;ze;wzgledu;na;kryzys,251,0,482555.html )
* [ Brytyjczycy dyskryminowani przez Polaków? ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/brytyjczycy;dyskryminowani;przez;polakow,224,0,549856.html )
Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz