Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dyrektorka banku zatrzymana pod zarzutem ujawnienia danych klientów

0
Podziel się

Dyrektorkę oddziału banku PKO BP w Olsztynie, podejrzewaną o sprzedawanie
poufnych danych o klientach, zatrzymali we wtorek policjanci z wydziału do walki z przestępczością
gospodarczą warmińsko-mazurskiej komendy. Trwa przesłuchanie kobiety, jeśli usłyszy zarzuty
ujawnienia tajemnicy bankowej może jej grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna
do 1 mln zł.

bEixVUTF

*Dyrektorkę oddziału banku PKO BP w Olsztynie, podejrzewaną o sprzedawanie poufnych danych o klientach, zatrzymali we wtorek policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą warmińsko-mazurskiej komendy. Trwa przesłuchanie kobiety, jeśli usłyszy zarzuty ujawnienia tajemnicy bankowej może jej grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 1 mln zł. *

Jak powiedział PAP Dawid Stefański z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji, informację o tym, iż kobieta mogła przekazywać poza bank dane poufne o klientach, policja uzyskała od pracowników departamentu bezpieczeństwa banku.

30-letnia Agnieszka W. została zatrzymana we wtorek w miejscu pracy, policjanci przeszukali jej gabinet i zabezpieczyli służbowy komputer oraz telefony komórkowe. Policja zatrzymała także jej prywatny komputer, ponieważ istnieje podejrzenie, że kobieta mogła posiadać dane klientów banku także w swoim domu.

bEixVUTH

Policjanci sprawdzają teraz dokumenty i komputery, by ustalić dane ilu klientów banku zostały bezprawnie udostępnione, do kogo trafiły i jakie korzyści mogła z tego tytułu osiągać dyrektorka.

Osoba, która wykorzystywała przekazywaną przez dyrektorkę wiedzę, może także odpowiedzieć przed sądem. Grozi jej kara do dwóch lat więzienia.(PAP)

ali/ bno/ jbr/

bEixVUUi
banki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)