Notowania

wiadomości
17.12.2013 12:17

Dzieci na Litwie obejrzą bajkę muzyczną Opery i Filharmonii Podlaskiej

Polskie dzieci mieszkające na Litwie mają okazję zobaczyć bajkę muzyczną Opery i Filharmonii Podlaskiej "Jaś i Małgosia". Spektakle odbędą się we wtorek i środę w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polskie dzieci mieszkające na Litwie mają okazję zobaczyć bajkę muzyczną Opery i Filharmonii Podlaskiej "Jaś i Małgosia". Spektakle odbędą się we wtorek i środę w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. *

"Jaś i Małgosia" to interaktywne przedstawienie muzyczne oparte na tekstach Jan Brzechwy i muzyce Stefana Kisielewskiego. Dzieci podczas bajki zachęcane są do poznawania instrumentów, ich brzmienia, uczą się też piosenek, by - jak mówią organizatorzy - poczuły się częścią przedstawienia. Główni bohaterowie przebrani są za trąbkę i kontrabas, a orkiestra występuje w strojach łosi.

Do tej pory bajkę w Operze obejrzało ok. 11,5 tys. dzieci, a Wilno jest pierwszym zagranicznym miastem, w którym zostanie pokazana - powiedziała PAP rzeczniczka Opery i Filharmonii Podlaskiej Dorota Sokołowska.

Dodała, że artyści wystąpią w Wilnie dzięki współpracy z tamtejszym Domem Kultury Polskiej, który zajął się u siebie organizacją całego przedsięwzięcia. Bajka zostanie zagrana cztery razy, ma ją obejrzeć ok. 1 tys. dzieci.

Dom Kultury Polskiej w Wilnie prowadzony jest przez Fundację Dobroczynności i Pomocy "Dom Kultury Polskiej w Wilnie". Fundacja została powołana do życia decyzją Senatu RP, a jej założycielami są Wileński Oddział Miejski Związku Polaków na Litwie i Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Jest to jedna z większych instytucji polskich na Litwie, której celem jest organizacja życia kulturalnego Polaków. (PAP)

swi/ abe/

Tagi: wiadomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz