Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziennikarz, który rzucił butami w Busha, wyjdzie za 4 miesiące

0
Podziel się:

Obronie udało się doprowadzić do skrócenia wyroku z 3 lat do roku.

Dziennikarz, który rzucił butami w Busha, wyjdzie za 4 miesiące
(PAP/EPA)
bFeLaxIl

Iracki dziennikarz Muntadar al-Zeidi Zaidi, który podczas konferencji prasowej w Bagdadzie w grudniu ubiegłego roku rzucił butami w ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha wyjdzie z więzienia za cztery miesiące - powiedziała dziennikarzom na lotnisku w Madrycie obrończyni Irakijczyka.

Syryjska prawniczka Hala Syulejman al-Asad, która broniła Irakijczyka w sądzie, powiedziała, że udało się doprowadzić do zmniejszenia wymiaru kary więzienia z trzech lat do roku. Chociaż al-Zeidi był na początku torturowany - dodała - obecnie jest w dobrej formie psychicznej.

Pani Syulejman stoi na czele grupy adwokatów z różnych krajów, którym udało się podważyć podstawę prawną skazania 27-letniego dziennikarza telewizji Al-Bagdadija, tj. zakwalifikowanie jego czynu jako _ wrogiego aktu przeciwko zagranicznemu szefowi państwa _.

bFeLaxIn

Sad apelacyjny w Bagdadzie zdecydował, że orzeczona kara była zbyt wysoka. Uznał, że dziennikarz popełnił swój czyn w stanie stresu psychologicznego spowodowanego okupacją kraju: - _ Nie był to zatem akt agresji, lecz gest oporu _ - oświadczyła obrończyni irackiego dziennikarza.

bFeLaxIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)