Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
24.08.2011 18:32

Dziennikarze zwolnieni z aresztu w Libii

Wszyscy zachodni dziennikarze, których uzbrojeni lojaliści Muammara Kaddafiego od czterech dni więzili w hotelu Rixos w Trypolisie, są już wolni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wszyscy zachodni dziennikarze, których uzbrojeni lojaliści Muammara Kaddafiego od czterech dni więzili w hotelu Rixos w Trypolisie, są już wolni - poinformowała telewizja CNN. Opuścili hotel w konwoju pojazdów.

Reporter CNN Matthew Chance relacjonował, że ludzie Kaddafiego powiedzieli dziennikarzom, iż mogą bezpiecznie opuścić hotel.

_ - To był koszmar _ - opisywał Chance sytuację ponad 30 zagranicznych dziennikarzy przetrzymywanych w hotelu. Telewizja CNN nazwała tę sytuację _ pięciogwiazdkowym aresztem _. Reporter Associated Press, który wcześniej w środę wszedł do hotelu Rixos, zastał dziennikarzy na pierwszym piętrze, w hełmach i kamizelkach kuloodpornych. Pilnował ich uzbrojony mężczyzna.

AP relacjonuje, że cały personel hotelu uciekł i więzieni tam dziennikarze musieli sami przygotowywać sobie jedzenie.

Po odzyskaniu wolności wszyscy dziennikarze poczuli _ bezgraniczną ulgę _ - podkreślił reporter CNN.

Wojna w Libii. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dwa;miliony;i;amnestia;za;glowe;kaddafiego,49,0,896561.html) Kaddafi poszukiwany żywy lub martwy. Za... Szef Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Abdel Dżalil obiecał amnestię każdemu, kto zatrzyma lub zabije Muammara Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t85172.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jaka;libia;po;kaddafim;ban;ki;moon;zaprasza;do;rozmow,212,0,896468.html) Oni zdecydują, co będzie po Kaddafim Ban Ki Moon chce spotkać się z najważniejszymi organizacjami regionalnymi, które mają wpływ na przyszłe wydarzenia w Afryce Północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t154932.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;wiceszef;maea;ostrzega;przed;libijska;brudna;bomba,19,0,896275.html) Libijska "brudna bomba" zagrozi światu? W ośrodku badawczym koło Trypolisu znajduje się uran i inne materiały, których można użyć do zbudowania nuklearnej "brudnej bomby".
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz