Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziesięć osób zatrzymanych w Birmie. Do dziś nie ma o nich wiadomości

0
Podziel się:

-Nie mamy kompletnych informacji na temat powodów ich zatrzymania - poinformowała ta organizacja agencję PAF.

Dziesięć osób zatrzymanych w Birmie. Do dziś nie ma o nich wiadomości
(thomaswanhoff/CC/flickr)

Pracownicy ONZ i organizacji pozarządowej _ Lekarze bez Granic _ przetrzymywani są na zachodzie Birmy, gdzie nie ustały napięcia po gwałtownych starciach między społecznością buddyjską a muzułmańską - podały organizacje.

Obecnie personel organizacji jest przesłuchiwany - sprecyzowało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (COCHA). ONZ zażądało wyjaśnień od birmańskiego rządu i czeka na odpowiedź.

Organizacja Lekarze bez Granic poinformowała, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zatrzymanych zostało sześciu jej członków, lecz jeden z nich został uwolniony.

- _ Nie mamy kompletnych informacji _ na temat powodów ich zatrzymania - poinformowała ta organizacja agencję PAF. _ - Jesteśmy w kontakcie z władzami, żeby sprawdzić, czy nasz personel czuje się dobrze _ - dodano.

Pracownicy organizacji przetrzymywani są w stanie Arakan (Rakhain), autonomicznym rejonie na zachodzie Birmy nad Zatoką Bengalską. Lekarze bez Granic zawiesili tam działalność i zredukowali personel w połowie czerwca. Od 10 czerwca w Arakanie obowiązuje stan wyjątkowy.

W aktach przemocy między społecznością buddyjską a muzułmańską na zachodzie Birmy zginęło do tej pory ponad 80 osób, a około 100 tysięcy ludzi opuściło domy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/8/214792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/demokracja;w;birmie;wizyta;prezydenta;korei,103,0,1086311.html) *Chwalą demokrację w Birmie. Nawet Korea * Lee Myung-bak jest kolejnym politykiem, który odwiedza przechodzący demokratyczną transformację południowoazjatycki kraj.

10 muzułmanów zostało zlinczowanych na początku czerwca w odwecie za zgwałcenie i zabójstwo buddystki.

W ostatnim czasie liczba incydentów _ znacznie zmalała, lecz napięcia między społecznościami utrzymują się w wielu rejonach _ - poinformowała COCHA. Muzułmanie z grupy etnicznej Rohingya, których uważa się często za nielegalnych imigrantów z Bangladeszu, są bezpaństwową mniejszością etniczną pozbawioną przez władze praw.

Czytaj więcej w Money.pl
Liderka opozycji nie uznaje nazwy kraju Aung San Suu Kyi zaprotestowała przeciwko używaniu nazwy "Myanmar" zamiast "Birma".
Wypuszczą więźniów. "Dla wiecznego pokoju" Prezydent i szef rządu Birmy Thein Sein ogłosił amnestię dla 46 więźniów - poinformowała dzisiaj birmańska gazeta.
Proszą rząd o powołanie nocnych patroli W tej liczbie jest 10 muzułmanów zlinczowanych na początku czerwca w odwecie za zgwałcenie i zabójstwo buddystki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)