Notowania

wiadomości
13.07.2011 19:49

Dziewięciokilometrowy światłowód powstanie w Gdańsku

Nowoczesna infrastruktura światłowodowa na odcinku o długości ok. 9 km powstanie w tym roku w Gdańsku. Inwestycję adresowaną do biznesu zrealizuje Telefonia Dialog SA. W zasięgu sieci będzie osiem centrów biurowych i biznesowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nowoczesna infrastruktura światłowodowa na odcinku o długości ok. 9 km powstanie w tym roku w Gdańsku. Inwestycję adresowaną do biznesu zrealizuje Telefonia Dialog SA. W zasięgu sieci będzie osiem centrów biurowych i biznesowych. *

"Powstanie tzw. ring telekomunikacyjny, czyli pasmo światłowodu, które pozwoli na dostarczenie klientom z największych biurowców w Gdańsku pełnej oferty" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Gdańsku wiceprezes zarządu Telefonii Dialog Robert Banasiak. Jak wyjaśnił, oferta obejmuje m.in. telefonię stacjonarną i komórkową, internet stacjonarny i mobilny oraz telewizję cyfrową.

Poinformował, że przepływność światłowodu w Gdańsku wyniesie 1 giga. Jego zdaniem, "położenie kabla, który ma 1 giga, a docelowo nawet 10 giga, wystarczy na zabezpieczenie klientów biznesowych w Gdańsku".

Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży Usług w Elblągu Janusz Krzyszycha poinformował, że światłowód będzie przebiegał od ul. Heweliusza, wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej Gdańska (Al. Zwycięstwa i Al. Grunwaldzkiej) do ulic Kołobrzeskiej i Arkońskiej.

Zapewnił, że od przyszłego roku dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej będą miały biurowce o łącznej powierzchni ok. 90 tys. m kw., m.in. Opera Office, Centrum Biznesowe Garnizon, Budynek Biurowy Abrahama, kompleks Arkońska Business Park oraz Olivia Gate.

Banasiak nie wykluczył, że sieć może być w przyszłości wykorzystywana na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją.

Obecnie trwają uzgodnienia dot. inwestycji, pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć na początku sierpnia i potrwają do końca roku.

Gdańsk jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, w którym Telefonia Dialog realizuje swoje inwestycje.

Telefonia Dialog S.A. to jeden z trzech największych w Polsce niezależnych operatorów telekomunikacyjnych. Jest dostawcą telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu, innowacyjnych usług multimedialnych (telewizja cyfrowa i wypożyczalnia filmów) oraz usług mobilnych pod marką Diallo.

Spółka posiada własną infrastrukturę telekomunikacyjną. Jej 100 proc. właścicielem jest KGHM. Zatrudnia ok. tysiąca osób.(PAP)

bls/ je/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz