Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dźwięk syren i petardy na manifestacji służb mundurowych w Gdańsku

0
Podziel się:

Przez godzinę wyposażeni w gwizdki, syreny i
petardy przedstawiciele służb mundurowych protestowali przed
Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko zmianom w emeryturach
mundurowych.

Przez godzinę wyposażeni w gwizdki, syreny i petardy przedstawiciele służb mundurowych protestowali przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko zmianom w emeryturach mundurowych.

W manifestacji, która przejdzie ulicami miasta pod Pomnik Poległych Stoczniowców, bierze udział około 3 tys. policjantów, strażaków, funkcjonariuszy służby więziennej i straży granicznej niemal z całej północnej Polski.

Przed urzędem wojewódzkim funkcjonariusze odśpiewali hymn państwowy, rozwinęli też kilkudziesięciometrowy baner z nekrologami 120 policjantów poległych na służbie od 1990 roku.

"Większość funkcjonariuszy to pasjonaci, którzy wykonują swoją pracę mimo licznych niedogodności" - mówił do zgromadzonych szef pomorskiej "Solidarności" policjantów Józef Partyka, przypominając przy tym, że policjanci odchodzący po 15 latach pracy na wcześniejszą emeryturę dostają 900 zł.

Przedstawiciele protestujących wręczyli wojewodzie i marszałkowi pomorskiemu petycję, w której zwracają się do premiera, aby nie wprowadzał zmian w przepisach dotyczących emerytur służb mundurowych. (PAP)

aks/ aja/ itm/ jra/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)