Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipska opozycja prosi Ligę Arabską o pilną interwencję w Libii

0
Podziel się

Dziesięć egipskich ugrupowań opozycyjnych, wśród nich Bracia Muzułmańscy,
zwróciło się w czwartek do Ligi Arabskiej o niezwłoczną interwencję w Libii w celu uratowania
narodu tego kraju przed krwawą rzezią.

bEhAdwER

Dziesięć egipskich ugrupowań opozycyjnych, wśród nich Bracia Muzułmańscy, zwróciło się w czwartek do Ligi Arabskiej o niezwłoczną interwencję w Libii w celu uratowania narodu tego kraju przed krwawą rzezią.

"Prosimy Ligę Arabską i jej sekretarza generalnego Amra Musę o niezwłoczną interwencję w celu uratowania narodu libijskiego przed masakrami, których dokonują pułkownik Kadafi i jego zwolennicy" - czytamy w komunikacie egipskich ugrupowań opozycyjnych.

Komunikat nie precyzuje, o jakiego typu interwencję zwraca się do Ligi egipska opozycja.

bEhAdwET

Wśród środków, o których "pilne zastosowanie" prosi opozycja egipska, komunikat wymienia utworzenie w Libii "strefy zakazanej dla lotów".

Egipska opozycja wzywa też do zastosowania w Libii międzynarodowego ustawodawstwa i traktatów regionalnych zawartych przez Ligę Arabską w celu zagwarantowania bezpieczeństwa wewnętrznego jej krajów członkowskich.

22 lutego stali ambasadorowie krajów członkowskich Ligi Arabskiej podjęli decyzję o zawieszeniu Libii w prawach do udziału w jej posiedzeniach, mimo że obecnie właśnie Libia przewodniczy formalnie tej organizacji.

Egipskie organizacje opozycyjne, wśród nich Bracia Muzułmańscy, Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Zmian założone przez laureata Pokojowej Nagrody Nobla Mohameda ElBaradeia, liberałowie z organizacji Wafd i Al-Ghad oraz lewicowcy z ugrupowań Tagammu i Karama, domagają się również, aby reżim Kadafiego natychmiast zaprzestał represji wobec ludności. (PAP)

bEhAdwEZ

ik/ mc/

8413620

bEhAdwFu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)