Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt: Media: urząd prezydenta ogłosi fiasko zagranicznej mediacji

0
Podziel się:

Oczekuje się, że urząd prezydenta Egiptu ogłosi fiasko zagranicznych
wysiłków mediacyjnych na rzecz rozwiązania egipskiego kryzysu politycznego - poinformował we wtorek
państwowy egipski dziennik "Al-Ahram", powołując się na źródła oficjalne.

Oczekuje się, że urząd prezydenta Egiptu ogłosi fiasko zagranicznych wysiłków mediacyjnych na rzecz rozwiązania egipskiego kryzysu politycznego - poinformował we wtorek państwowy egipski dziennik "Al-Ahram", powołując się na źródła oficjalne.

Według nich urząd prezydenta ogłosi również, że protesty Bractwa Muzułmańskiego przeciwko obaleniu przez wojsko wywodzącego się z tego ugrupowania prezydenta Mohammeda Mursiego nie miały charakteru pokojowego.

W trakcie wtorkowej wizyty w Kairze działający jako wysłannicy prezydenta USA Baracka Obamy senatorowie Lindsey Graham i John McCain wezwali władze Egiptu oraz islamistyczną opozycję do podjęcia dialogu oraz rezygnacji z użycia przemocy. Wystąpili również z postulatem uwolnienia więźniów politycznych.

Występując na konferencji prasowej Graham i McCain zaznaczyli, iż nie jest obecnie właściwy czas na zawieszenie pomocy wojskowej USA dla Egiptu w odpowiedzi na usunięcie Mursiego ze stanowiska przez siły zbrojne.

Mursi, pierwszy prezydent Egiptu wyłoniony w demokratycznych wyborach, został 3 lipca pozbawiony władzy przez wojsko ku zadowoleniu znacznej części społeczeństwa. Jednak od tego czasu w kraju wciąż dochodzi do niepokojów, a starcia islamistów z siłami bezpieczeństwa pociągnęły za sobą śmierć około 300 osób. (PAP)

dmi/ cyk/

14334875 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)