Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: Premier broni interwencji przeciwko zwolennikom Mursiego

0
Podziel się:

Premier Egiptu Hazim el-Biblawi wystąpił z obroną podjętej w środę na
polecenie jego rządu interwencji przeciwko protestacyjnym obozowiskom zwolenników obalonego
prezydenta Mohammeda Mursiego, twierdząc, że władze nie miały innego wyboru.

bEsgdZoB

Premier Egiptu Hazim el-Biblawi wystąpił z obroną podjętej w środę na polecenie jego rządu interwencji przeciwko protestacyjnym obozowiskom zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego, twierdząc, że władze nie miały innego wyboru.

"Uznaliśmy, że sprawy osiągnęły stan, którego szanujące siebie państwo nie może zaakceptować" - powiedział Biblawi w nadanym przez telewizję wystąpieniu. Dodał, że doszło do "rozprzestrzenienia się anarchii oraz ataków na szpitale i komisariaty policji".

Według premiera decyzja o interwencji przeciwko demonstrantom "nie była łatwa" i zapadła po wyczerpaniu się możliwości mediacji.

bEsgdZoD

Biblawi zapowiedział, że ogłoszony wcześniej w środę stan wyjątkowy będzie trwał tak krótko, jak to możliwe. Jak zaznaczył, rząd zamierza się trzymać wspieranego przez wojsko planu przywrócenia demokracji.

"Z Bożą wolą będziemy iść dalej. Będziemy budować nasze demokratyczne, cywilne państwo" - zaznaczył egipski premier.

W trakcie transmitowanej przez telewizję konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Mohammed Ibrahim poinformował, że 43 policjantów zginęło w środę w starciach ze zwolennikami Mursiego, a oba obozowiska protestujących w Kairze zostały całkowicie opróżnione.

"Nie pozwolimy na jakiekolwiek inne biwaki protestacyjne na jakimkolwiek placu w jakimkolwiek miejscu w państwie" - powiedział Ibrahim. (PAP)

bEsgdZoJ

dmi/ mc/

14384297 14384298 14384339

bEsgdZpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)