Notowania

egipt
23.07.2013 13:05

Egipt spłynął krwią. Starcia w Kairze

33 osobny zostały ranne dziś rano w starciach między zwolennikami a przeciwnikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

1/11

fot: PAP/EPA

Sześć osób zginęło, a 33 zostały ranne dziś rano w Kairze w starciach między zwolennikami a przeciwnikami odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego - podały egipskie media państwowe. Do starć doszło w rejonie placu Giza opodal uniwersytetu.

Następnie, jak informują świadkowie zajść, zamieszki rozprzestrzeniły się na sąsiednie ulice. W przeddzień w Kairze na placu Tahrir stronnicy Mursiego zaatakowali z bronią palną swych przeciwników, w następstwie czego zginął jeden człowiek, a ponad 20 osób zostało rannych.

Policja zatrzymała około 20 aktywistów islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego, którzy byli uzbrojeni w tzw. obrzynki (karabiny z uciętą lufą). W poniedziałek trzy osoby zginęły też w mieście Kaljub położonym w aglomeracji Kairu (20 km od stolicy).

Zwolennicy Mursiego, który wywodzi się z Bractwa Muzułmańskiego, domagają się jego przywrócenia do władzy jako demokratycznie wybranego szefa państwa. Mursiego wojsko odsunęło od władzy 3 lipca. Wielu zarzucało mu faworyzowanie islamistów.

W egipskich sieciach społecznościowych krążą pogłoski, że we wtorek, 23 lipca, w 61. rocznicę antymonarchistycznego zamachu stanu z roku 1952, działacze Bractwa Muzułmańskiego zechcą przeprowadzić szereg prowokacji.

Zamieszki w Kairze. Są ofiary śmiertelne

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zamieszki-w-kairze-sa-ofiary-smiertelne-g630955.html)
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz