Notowania

ahmadineżad
06.02.2013 11:09

Egipt: Syryjczyk rzucił butem w kierunku Ahmadineżada

Policja zatrzymała w Kairze Syryjczyka, który rzucił butem w kierunku przebywającego z wizytą w Egipcie prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eng.kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Policja zatrzymała w Kairze Syryjczyka, który rzucił butem w kierunku przebywającego z wizytą w Egipcie prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada - poinformował przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa.

We wtorek wieczorem młody mężczyzna przedarł się przez tłum przed kairskim meczetem Al-Husajna, kiedy prezydent Iranu wychodził ze świątyni i szedł w kierunku samochodu. Krzycząc, że Ahmadineżad _ zabijał naszych braci _ mężczyzna rzucił butem, który trafił w egipskiego ochroniarza - podała turecka agencja Anatolia, która sfilmowała incydent.

Iran jest jedynym krajem regionu, który w trwającej w Syrii od wiosny 2011 roku wojnie domowej poparł reżim prezydenta Baszara el-Asada.

Ahmadineżad jest pierwszym prezydentem Iranu, który od rewolucji islamskiej w swym kraju z 1979 roku odwiedził Egipt. W Kairze weźmie udział w szczycie Organizacji Współpracy Islamskiej. Uczestnicy szczytu mają zaapelować o dialog między syryjską opozycją a tymi przedstawicielami władz Syrii, którzy nie angażowali się w represje.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce lecieć w kosmos. Gotów zginąć Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad oświadczył, że jest gotowy zostać pierwszym Irańczykiem wysłanym na orbitę okołoziemską.
Prezydent poślizgnął się w więziennej łazience Były prezydent Egiptu 84-letni Hosni Mubarak zranił się lekko w głowę oraz doznał potłuczeń.
Tagi: ahmadineżad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz