Notowania

izrael
22.12.2013 20:39

Eksplodowała bomba w izraelskim autobusie

Bomba rurowa podłożona została prawdopodobnie przez palestyńskich rebeliantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Bomba rurowa podłożona została prawdopodobnie przez palestyńskich rebeliantów. Do eksplozji doszło w Bat Jam na przedmieściach Tel Awiwu. Pasażerowie zostali wcześniej ewakuowani, jedna osoba jest lekko ranna - poinformowały izraelskie media.

Kierowca, ostrzeżony przez pasażera, który zauważył podejrzany ładunek, kazał natychmiast wszystkim wysiąść z autobusu. Ukryta w torbie bomba eksplodowała tuż po tym, jak sprowadzono na miejsce policyjny oddział saperów, a jeden z nich starał się zbadać ładunek _ na odległość _ - powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Eksplozja wybiła okna w autobusie, ale poza tym obyło się bez szkód, nie ucierpiał też saper, który miał rozbroić bombę domowej produkcji.

_ Zważywszy na ustalenia saperów na miejscu zdarzenia, uważamy, że był to atak terrorystyczny i nadal szukamy winnych _ - powiedział Rosenfeld.

Nikt nie przyznał się do zamachu, a policja odmówiła dalszych komentarzy.

Była to pierwsza tak poważna próba ataku terrorystycznego w Izraelu od wybuchu bomby w Tel Awiwie w listopadzie 2012 roku, który zabił 20 osób - przypomina AP.

Dekadę temu ataki palestyńskich zamachowców samobójców w izraelskich autobusach, restauracjach i innych miejscach publicznych były niemal na porządku dziennym

Zamach nastąpił w okresie, w którym ważą się losy palestyńsko-izraelskich rozmów pokojowych - przypomina AP. Tymczasem od wznowienia w lipcu tych negocjacji po trzyletniej przerwie zginęło co najmniej 19 Palestyńczyków i czterech Izraelczyków.

Izraelscy żołnierze zastrzelili 19 grudnia dwóch Palestyńczyków i ranili co najmniej ośmiu w dwóch incydentach, do których doszło na Zachodnim Brzegu; Palestyńczycy oskarżyli wówczas Izrael o próbę torpedowania rozmów pokojowych.

W ostatnich miesiącach regularnie dochodzi do podobnych incydentów na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz