Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 10:46

Ełk: 3-latki będą szczepione bezpłatnie przeciw pneumokokom

W Ełku (Warmińsko-Mazurskie) 3-latki zostaną bezpłatnie zaszczepione przeciw pneumokokom. Szczepienia profilaktyczne obejmą 160 dzieci a samorząd przeznaczył na nie 40 tys. zł - podał PAP w środę Zbigniew Dąbrowski z urzędu miasta w Ełku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Ełku (Warmińsko-Mazurskie) 3-latki zostaną bezpłatnie zaszczepione przeciw pneumokokom. Szczepienia profilaktyczne obejmą 160 dzieci a samorząd przeznaczył na nie 40 tys. zł - podał PAP w środę Zbigniew Dąbrowski z urzędu miasta w Ełku. *

Dzieci urodzone w 2010 roku będzie można zaszczepić we wszystkich punktach szczepień w Ełku od 15 sierpnia do 15 września. Rodzice z dziećmi powinni się zgłaszać do swoich lekarzy rodzinnych - poinformował Dąbrowski.

Dodał, że poprzez szczepienia samorząd chce zwiększyć profilaktykę najmłodszych mieszkańców. Pneumokoki są najczęstszą przyczyną pozaszpitalnych, bakteryjnych zakażeń układu oddechowego takich jak zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz przewlekłego zapalenia oskrzeli. Są też najczęstszą przyczyną pozaszpitalnego zapalenia płuc.

W Ełku zameldowanych jest 650 dzieci urodzonych w 2010 roku, z których 553 nie zostało zaszczepionych o tej pory przeciw pneumokokom. Bezpłatne szczepienia obejmą 160 dzieci, o kwalifikacji do zaszczepienia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom jest kolejnym programem profilaktyki zdrowotnej realizowanym przez samorząd Ełku. Od trzech lat najstarsi mieszkańcy Ełku mogą zaszczepić się bezpłatnie przeciw grypie a od pół roku działa darmowa szkoła rodzenia dla przyszłych rodziców. (PAP)

ali/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne