Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Ewgenia Manołowa
|

Epidemia grypy A: H1N1 w bułgarskiej szkole

0
Podziel się:

Zachorowało 240 dzieci, czyli ponad połowa wszystkich uczniów szkoły w mieście Triawna.

Epidemia grypy A: H1N1 w bułgarskiej szkole
(phil.cdc.gov/public domain)
bEsnjUOJ

W jednej ze szkół w mieście Triawna w środkowej Bułgarii wybuchła epidemia nowej grypy - podało bułgarskieradio publiczne. Zachorowało 240 dzieci, czyli ponad połowa wszystkich uczniów.

Lekarze zastrzegają, że dzieci mogą mieć różne odmiany grypy. Badania potwierdziły sześć przypadków zachorowań na grypę A/H1N1.

W mieście ogłoszono stan epidemii - poinformował szef oddziału pediatrycznego w miejscowym szpitalu dr Lubomir Żupunow. W związku z epidemią do końca tygodnia zamknięto wszystkie trzy szkoły w Triawnej.

bEsnjUOL

Choroba przebiega bez komplikacji; dzieci, które zostały przyjęte na badania zostały zwolnione do domu - dodał. Do szpitala wysłano 100 dawek Tamilu, specjalnego środka antygrypowego.

Jednocześnie media poinformowały o drugim przypadku śmiertelnym na nową grypę. Mężczyzna w średnim wieku trafił do szpitala w mieście Samokow, po tym jak przez dziesięć dni samodzielnie próbował walczyć z chorobą. Stamtąd skierowano go do Sofii, gdzie we wtorek zmarł.

W oddalonym o 90 kilometrów na południe od Sofii Samokowie mieszkała również pierwsza ofiara śmiertelna grypy A/H1N1 w Bułgarii. Według szefowej miejscowego szpitala, dr Krasimiry Kowaczkej, między tymi dwoma przypadkami nie ma żadnego związku.

bEsnjUOR
bEsnjUPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)