Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Etna może niedługo wybuchnąć. Włosi przygotowują się do erupcji

0
Podziel się:

Nad Etną unosi się ogromna chmura dymu, a na wszystkie okoliczne miejscowości spada deszcz popiołów.

Etna może niedługo wybuchnąć. Włosi przygotowują się do erupcji
(Joschenbacher/CC/Wikipedia)

Wszystko wskazuje na to, że wulkan Etna na Sycylii przygotowuje się do wielkiej erupcji - uważają eksperci z włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Do takiego wniosku specjaliści doszli obserwując wzmożoną aktywność wulkanu.

Nad Etną unosi się ogromna chmura dymu, a na wszystkie okoliczne miejscowości spada deszcz popiołów. Zasypane są nimi ulice i dachy domów. W miasteczkach Fornazzo, Milo, Zafferana i Giarre pyłu tego leży tak dużo, że wprowadzono zakaz ruchu pojazdów dwukołowych.

Sytuacji nie określa się jednak jako groźnej. Informacje mają na celu przygotowanie miejscowej ludności do kolejnego niespokojnego okresu pod wulkanem.

Na razie, jak podkreślają włoskie media, w oczekiwaniu na spodziewaną erupcję wulkanu mieszkańcy jego okolic zamiatają ulice, by były przejezdne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t87426.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/indonezja;rosnie;liczba;ofiar;wulkanu;merapi,54,0,709686.html) Indonezja: Rośnie liczba ofiar wulkanu Merapi Według najnowszego bilansu zginęło 240 osób; setki tysięcy musiały uciekać z domów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t115307.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wulkan;merapi;na;jawie;znowu;sie;odezwal,201,0,703945.html) Wulkan Merapi na Jawie znowu się odezwał Erupcja była bardzo silna, lecz według pierwszych doniesień nie ma ofiar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t94729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;islandii;moze;wybuchnac;kolejny;wulkan,240,0,867056.html) Na Islandii może wybuchnąć kolejny wulkan Islandzki wulkan Hekla, jeden z najgroźniejszych w kraju, jest gotowy do erupcji - poinformowali geologowie na podstawie obserwacji ruchów magmy pod kraterem. Uspokajają, że jeśli dojdzie do wybuchu, nie powinien on wywołać paraliżu ruchu lotniczego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)