Notowania

hazard
17.03.2012 19:18

Europejskie Las Vegas w Madrycie? Hiszpanie protestują

Kilkuset mieszkańców Madrytu protestowało w na Puerta del Sol przeciwko projektowi stworzenia w stolicy Hiszpanii "Europejskiego Las Vegas"

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bellagio)

Kilkuset mieszkańców Madrytu protestowało w sobotę na Puerta del Sol przeciwko projektowi stworzenia w stolicy Hiszpanii _ Europejskiego Las Vegas _ - zrealizowania amerykańskiej inwestycji, w którą zaangażowały się władze miejskie.

Władze Madrytu twierdzą, że Eurovegas stworzy 200 tysięcy stałych miejsc pracy, co złagodzi prawie 24-procentowe bezrobocie w Hiszpanii.

Przeciwnicy projektu uważają z kolei, że zmieni on niepowtarzalny charakter jednego z najpiękniejszych miast Europy. Wyrażają przy tym obawę, że Madryt zapadnie na te same choroby, co wielkie ośrodki hazardu na świecie: nastąpi w mieście gwałtowny wzrost patologii społecznych m.in. prostytucji i przemocy.

- _ To będzie przecież tylko swego rodzaju park tematyczny dla dorosłych _ - uspokaja obawy przeciwników projektu konserwatywna przewodnicząca madryckiego samorządu regionalnego, Esperanza Aguirre. _ Nie chcemy, aby instrumentalizowano dramat bezrobocia i jesteśmy przeciwko pracy za wszelką cenę i najgorszej jakości _ - głosił jeden z transparentów na Puerta del Sol.

Podobne plany ma drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, Barcelona. Ich przeciwnicy zapowiadają dalsze protesty w obu miastach.

Madryt został wybrany do zrealizowania projektu Eurovegas przez 78-letniego amerykańskiego miliardera Sheldona Adelsona i jego koncern Las Vegas Sands.

O sytuacji w Hiszpanii czytaj w Money.pl
Miliony wyszły na ulice. Nie chcą reform Tylko w Madrycie protestuje 500 tysięcy osób. To dopiero próba sił przed strajkiem generalnym. _ Ta ustawa jest bezużyteczna, nieefektywna, niesprawiedliwa _ - grzmią demonstranci.
Tam kobiety lepiej radzą sobie z kryzysem Kobiety w Hiszpanii coraz częściej zakładają firmy, wzrasta też ich aktywność zawodowa.
Walczą z kryzysem pijąc coraz więcej alkoholu 70 proc. rodzin wydaje mniej na wypoczynek i rozrywkę, ograniczając wyjścia do barów i restauracji oraz aktywność kulturalną i sportową.
Tagi: hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz