Notowania

ciało
24.11.2009 13:37

Filipiny: Znaleziono ciała 46 zabitych zakładników

# wzrost liczby ofiar #

Podziel się
Dodaj komentarz

# wzrost liczby ofiar #

24.11.Manila (PAP/AFP) - Do 46 wzrosła we wtorek liczba ofiar poniedziałkowej masakry na południu Filipin. Policja filipińska powiadomiła o znalezieniu kolejnych ciał.

Porwane ofiary zostały zastrzelone lub zabite bronią sieczną. Agencja AFP informuje, że było wśród nich kilkanaście kobiet.

Grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła zakładników - w tym lokalnych polityków, ich zwolenników i dziennikarzy - w poniedziałek. Porwani zamierzali zgłosić kandydata na urząd gubernatora w przyszłorocznych wyborach regionalnych.

Bliscy zabitych uważają, że mord został zorganizowany przez klan obecnego gubernatora prowincji, który chciał przeszkodzić rywalowi w kandydowaniu w wyborach.

Prezydent Filipin Gloria Macapagal-Arroyo ogłosiła we wtorek stan wyjątkowy w Maguindanao i drugiej prowincji - Sultan Kudarat oraz mieście Cotabato City.

Agencja AFP zauważa, że gwałtowne porachunki między klanami, które mają własne bojówki, nie są rzadkością na południu Filipin. Region ten jest też areną konfliktu zbrojnego między armią rządową a separatystami muzułmańskimi. (PAP)

awl/ mw/ ro/

5186940

Tagi: ciało, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz