Notowania

wybory w usa
06.11.2012 07:41

Film o śmierci Bin Ladena pomoże Obamie?

Prawie 2,7 mln widzów oglądało w USA film o operacji amerykańskich sił specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hamid Mir/cc/SWikipedia)

*Prawie 2,7 mln widzów oglądało w USA pierwszy film opowiadający o operacji, która doprowadziła do zabicia przez amerykańskie siły specjalne Osamy bin Ladena - podał kanał National Geographic. *

Kanał ten nadał film na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w USA. National Geographic poinformował, że film obejrzało więcej widzów niż jakikolwiek inny program nadany przez stację w tym roku, i że był to szósty program pod względem oglądalności w historii kanału.

Film _ SEAL Team Six: The Raid on Osama bin Laden _ ("Seal Team Six - Atak na Osamę bin Ladena"; przywódcę Al-Kaidy zabili żołnierze z Seal Team Six - oddziału sił specjalnych amerykańskiej marynarki) zapowiadano od października.

Zobacz fragment tego filmu:

Pora wybrana na jego nadanie - tuż przed wyborami i fakt, że dystrybutorem jest hollywoodzki producent Harvey Weinstein, znany z sympatii dla walczącego o reelekcję Baracka Obamy, wzbudził polemikę wokół filmu. Odnalezienie i zabicie bin Ladena jest oceniane jako jeden z największych sukcesów obecnego prezydenta.

Choć Weinstein był zaangażowany w obecną kampanię wyborczą Obamy, to reżyser filmu John Stockwell zapewniał, że film nadany przez National Geographic nie miał za zadanie przeciągnięcia na stronę obecnego prezydenta niezdecydowanych wyborców.

Osama Bin Laden został zabity 2 maja 2011 roku w operacji komandosów w pakistańskim Abbotabadzie, ok. 100 km od Islamabadu. Akcja ta nie była konsultowana z władzami pakistańskimi z obawy przed przeciekami i doprowadziła do ochłodzenia relacji między Pakistanem a USA.

Czytaj więcej na temat wyborów u USA w Money.pl
Mocarstwo tuż przed decydującym pojedynkiem Mitt Romney i Barack Obama mobilizują zwolenników by poszli do głosowania. Najnowsze sondaże wskazują na to, że...
"Pizza Obama" i lody z portretem prezydenta USA Amerykańska kampania wyborcza toczy się także we Włoszech. To rezultat niedawnego zjazdu włoskich zwolenników reelekcji prezydenta USA w stolicy Kampanii.
Obama czy Romney? Zobacz, wyniki najnowszych sondaży We wtorek 6 listopada Amerykanie wybiorą 44. prezydenta. Kilka miesięcy temu zdecydowanym faworytem był urzędujący prezydent.
Tagi: wybory w usa, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz