Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Film Polańskiego "Carnage" dobrze przyjęty w Wenecji

0
Podziel się

Film "Carnage" (Rzeź) Romana Polańskiego, który w czwartek wieczorem
zostanie zaprezentowany na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, został ciepło przyjęty
na pokazie dla prasy.

bEgAHeGd

Film "Carnage" (Rzeź) Romana Polańskiego, który w czwartek wieczorem zostanie zaprezentowany na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, został ciepło przyjęty na pokazie dla prasy.

Czarna komedia w udziałem Kate Winslet, Jodie Foster i Christopha Waltza, ekranizacja sztuki "Bóg mordu" Francuzki Yasminy Rezy, opowiada o spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę; konfrontacja przerodzi się w otwarty konflikt dorosłych.

"Carnage" zaskakuje intensywnością jednej sceny trwającej 90 minut, w jednym miejscu, w mieszkaniu na Brooklynie; faktycznie nakręcono ją w Bry-sur-Marne koło Paryża.

bEgAHeGf

Małżeństwo, rodzina, zaangażowanie, moralność, małe podłości życia małżeńskiego: wycyzelowane dialogi wypełniają tę komedię pełną zwrotów akcji, z kilkoma kulminacjami, w tym sceną wymiotowania Winslet - pisze agencja AFP.

"Carnage" to pierwszy film fabularny Polańskiego od czasu odzyskania wolności po decyzji Szwajcarii - gdzie przebywał w areszcie domowym w Gstaad - by nie ekstradować go do Stanów Zjednoczonych. Amerykański wymiar sprawiedliwości ściga reżysera w związku ze starym skandalem seksualnym z 1977 roku.

Polański, nagradzany za "Autora widmo" w ubiegłym roku, w którym odnotowano jego powrót na światową scenę filmową, do Wenecji jednak nie przyjedzie. Reżyser porusza się między Francją a Polską - dwoma krajami, które nie stosują ekstradycji swoich obywateli. Reżyser ma podwójne obywatelstwo polsko-francuskie.(PAP)

klm/ ap/ jbr/

bEgAHeGl

9694756

bEgAHeGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)