Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Film "Wszystko, co kocham" nagrodzony na festiwalu w Brukseli

0
Podziel się

Film Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham" dostał nagrodę za najlepszy
scenariusz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Brussels Film Festival".

bEiiTZfV

Film Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham" dostał nagrodę za najlepszy scenariusz na międzynarodowym festiwalu filmowym "Brussels Film Festival".

Reżyser i autor scenariusza Jacek Borcuch osobiście odebrał nagrodę w środę - poinformował PAP w czwartek serwis kulturalny polskiej ambasady w Brukseli. Film był jednym z 60 pokazywanych podczas festiwalu "Brussels Film Festival" oraz jednym z 11, które brały udział w konkursie.

Film "Wszystko, co kocham" opowiada o Polsce początków lat 80., gdy rodziła się "Solidarność". 18-letni Janek, syn wojskowego, zakłada z przyjaciółmi grupę punkową i zakochuje się w Basi, której ojciec z kolei jest politycznym dysydentem, bliskim Lecha Wałęsy, co w poważny sposób rzutuje na dramat miłosnego związku Janka i Basi.

bEiiTZfX

Film został już nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym) oraz zakwalifikowany do konkursu głównego Sundance Film Festival 2010 w kategorii World Cinema Narrative Competition.

Podczas tegorocznego festiwalu "Brussels Film Festival" pokazywany był także inny polski film - "Rewers" Borysa Lankosza. (PAP)

icz/ abe/ gma/

bEiiTZgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)