Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filmowcy dla WOŚP: dres Dorocińskiego i leżak z Polańskim - na Allegro

0
Podziel się:

Dres Marcina Dorocińskiego, leżak z podobizną Romana Polańskiego oraz buty
Alexandry Marii Lary, aktorki znanej m.in. z filmu Rona Howarda o Nikim Laudzie "Wyścig" i z
polskiego "Imagine" - np. te przedmioty można licytować na Allegro w związku z 22. Finałem WOŚP.

bEChJHNh

Dres Marcina Dorocińskiego, leżak z podobizną Romana Polańskiego oraz buty Alexandry Marii Lary, aktorki znanej m.in. z filmu Rona Howarda o Nikim Laudzie "Wyścig" i z polskiego "Imagine" - np. te przedmioty można licytować na Allegro w związku z 22. Finałem WOŚP.

W zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażował się Polski Instytut Sztuki Filmowej. Artyści i producenci filmów przekazali Instytutowi m.in. filmowe kostiumy, płyty DVD i plakaty z autografami, zaproszenia na ciekawe imprezy. Przedmioty te można licytować na aukcjach WOŚP na Allegro (http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=24180973). Dochód trafi na konto fundacji WOŚP.

Jak poinformowała PAP Aleksandra Różdżyńska z PISF, na aukcje wystawiono np.: dres piłkarski Marcina Dorocińskiego, DVD z filmem "Apartament" z autografem Josha Hartnetta (amerykański aktor gościł w ubiegłym roku w Krakowie)
, leżaki ozdobione wizerunkami sławnych polskich twórców filmowych - m.in. Romana Polańskiego i Krzysztofa Kieślowskiego, karnet na 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty (który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca-3 sierpnia), plakaty zapowiadające film "W imię..." z autografami Andrzeja Chyry.

bEChJHNj

Licytować można też m.in.: skórzaną kurtkę, którą w filmie Andrzeja Jakimowskiego "Imagine" (2012) miał na sobie brytyjski aktor Edward Hogg, grający głównego bohatera, oraz sandały, które w tym samym filmie nosiła partnerująca Hoggowi na ekranie Alexandra Maria Lara, aktorka pochodząca z Rumunii, mieszkająca w Niemczech, a karierę robiąca w Europie i w Hollywood. Najnowsza rola Lary to Marlene Lauda, żona mistrza Formuły 1 Nikiego Laudy w "Wyścigu" wyreżyserowanym przez Rona Howarda. Mężem Lary jest brytyjski aktor Sam Riley, znany z filmów "Control" (o Joy Division, 2007) i "W drodze" (2012).

W związku z WOŚP na aukcję wystawiona została też m.in. biżuteria, którą w filmie Pawła Pawlikowskiego "Ida" ma na sobie aktorka Agata Kulesza, wcielająca się w rolę Wandy Gruz.

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę. Tegoroczne hasło to: "Na ratunek". Pieniądze będą zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych.(PAP)

jp/ pz/

bEChJHNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)