Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiskus sprawdził "dopalacze" i nie ma zastrzeżeń

0
Podziel się

Urząd Kontroli Skarbowej skontrolował sklepy.

Fiskus sprawdził "dopalacze" i nie ma zastrzeżeń
(podfoto/iStockphoto)
bEgnZNnp

Urząd Kontroli Skarbowej i Urzędy Skarbowe nie stwierdziły nieprawidłowości co do obrotu towarem podczas kontroli sklepów z _ dopalaczami _, która odbyła się na Mazowszu na początku września - poinformowała rzecznik warszawskiego UKS Alicja Jurkowska.

_ Skontrolowano kasy fiskalne, ilość i wartość towaru w 61 sklepach i kontrola nie wykazała nieprawidłowości w tym zakresie _ - powiedziała. _ W 67 punktach sprzedaży kontrola się nie odbyła, gdyż sklepy były zamknięte _ - zaznaczyła.

Jurkowska dodała, że w samej Warszawie urzędom udało się skontrolować 35 z 58 sklepów. Pozostałe były albo zamknięte, albo w trakcie likwidacji.

bEgnZNnr

Pracownicy UKS i US sprawdzali także, czy w składzie produktów nie znajdują się substancje zakazane i w związku z tym zawiadomiono Komendę Stołeczną Policji w sześciu przypadkach - poinformowała też Jurkowska.

W sumie między 1 a 10 września na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzono 321 kontroli w 126 sklepach. Oprócz UKS i US przeprowadziły je inspekcje: farmaceutyczna, handlowa, sanitarno-epidemiologiczna, nadzór budowlany, straż pożarna oraz policja. Według opublikowanych danych, wystawiono 24 mandaty, w 73 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów przeciwpożarowych, wszczęto osiem postępowań mających na celu zaprzestanie obrotu towarem.

_ Dopalacze _ to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków, ale nie znajdują się na liście substancji zakazanych i można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy do roślin. W Warszawie dostępne są w kilku całodobowych sklepach, nawet w centrum miasta.

W ostatnich dniach kilkanaście osób, głównie nastolatków, trafiło do szpitali po zażyciu _ dopalaczy _. Rząd planuje wprowadzić prawo, które - zdaniem ministerstwa zdrowia - pozwoli skutecznie walczyć z handlem _ dopalaczami _.

bEgnZNnx
bEgnZNnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)