Notowania

francja
03.12.2010 16:14

Francja chce zakazać "goszczenia" Wikileaks na jej serwerach

Francuski rząd bada, w jaki sposób może zakazać "goszczenia" demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks na serwerach we Francji - wynika z listu ministra ds. gospodarki cyfrowej Erica Bessona do instytucji zarządzającej serwerami w tym kraju (CGIET).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Francuski rząd bada, w jaki sposób może zakazać "goszczenia" demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks na serwerach we Francji - wynika z listu ministra ds. gospodarki cyfrowej Erica Bessona do instytucji zarządzającej serwerami w tym kraju (CGIET). *

Jak pisze agencja Reutera, w liście napisano, że Wikileaks jest od czwartku częściowo "goszczony" przez serwer francuskiej firmy OVH.

"Proszę o jak najszybsze wskazanie, jakie działania należy podjąć, żeby strona internetowa Wikileaks nie była już goszczona we Francji" - napisał Besson w liście zaadresowanym do wiceszefa CGIET.

"Ta sytuacja jest nie do przyjęcia. Francja nie może gościć stron internetowych, które naruszają tajność stosunków dyplomatycznych i zagrażają ludziom chronionym przez tajemnicę dyplomatyczną" - dodał minister.

"Nie możemy gościć stron internetowych określanych jako przestępcze i odrzucanych przez inne kraje z powodu szkód, jakie im przynoszą" - napisał francuski minister.

Tuż przed opublikowaniem w niedzielę części spośród 250 tys. poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej na portal Wikileaks przypuszczono atak hakerski, który spowodował, że był on przez kilka godzin niedostępny. Wikileaks przeniósł się wtedy z serwerów szwedzkich na Amazon.com, z których został zdjęty w czwartek po rozmowie przedstawicieli Kongresu USA z kierownictwem Amazon, ponownie na serwery szwedzkiej firmy Bahnhof AB, znajdujące się bunkrze z czasów zimnej wojny.(PAP)

cyk/ kar/

7825834 7825328

Tagi: francja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz