Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Coca-Cola protestuje i zawiesza inwestycje

0
Podziel się

Coca-Cola zawiesiła planowane inwestycje we Francji o wartości 17 mln euro,
protestując przeciwko podatkowi od słodkich napojów gazowanych, który zaproponował rząd tego kraju
w ramach oszczędności koniecznych w walce z kryzysem - pisze w czwartek agencja AP.

bEgSBSVx

Coca-Cola zawiesiła planowane inwestycje we Francji o wartości 17 mln euro, protestując przeciwko podatkowi od słodkich napojów gazowanych, który zaproponował rząd tego kraju w ramach oszczędności koniecznych w walce z kryzysem - pisze w czwartek agencja AP.

Tristan Faradet, szef Coca-Cola Enterprise, firmy zajmującej się marketingiem napojów, powiedział, że inwestycje w fabryce w Pennes-Mirabeau, w południowej Francji, zostały wstrzymane do czasu debaty parlamentarnej w sprawie podatku.

W końcu sierpnia francuski rząd przedstawił pakiet podwyżek podatków i cięć budżetowych, który ma sprawić, że Francja zredukuje deficyt budżetowy z poziomu obecnych około 6 proc. PKB do 3 proc. w 2013 r. Ustawę w tej sprawie Zgromadzenie Narodowe przyjęło w środę, a w czwartek głosować nad nią ma Senat.

bEgSBSVz

Faradet mówi, że Coca-Cola jest gotowa na udział w pakiecie oszczędnościowym ogłoszonym przez rząd, ale uważa, że podatek od słodkich napojów gazowanych jest niesprawiedliwy, ponieważ dotyczy napojów, które "nie są szkodliwe dla zdrowia". (PAP)

klm/ ap/

9741112

bEgSBSWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)