Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Francja: Pracownik zastrzelił szefa firmy i jego syna

0
Podziel się

Szef firmy transportowej i jego syn zostali w piątek zastrzeleni koło Tuluzy w
południowej Francji przez pracownika tego przedsiębiorstwa - podały francuskie media. Według
wstępnych ustaleń, przyczyną zabójstwa był konflikt między pracodawcą a jego podwładnym.

bEhHmLRx

*Szef firmy transportowej i jego syn zostali w piątek zastrzeleni koło Tuluzy w południowej Francji przez pracownika tego przedsiębiorstwa - podały francuskie media. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zabójstwa był konflikt między pracodawcą a jego podwładnym. *

Do dramatu doszło w piątek rano w siedzibie rodzinnej firmy transportowej Senges na północnych przedmieściach Tuluzy. Jak podała policja, mężczyzna w wieku około 50 lat wystrzelił z broni myśliwskiej do szefa przedsiębiorstwa i jego syna. Ofiary zginęły na miejscu. Zaraz po dokonaniu czynu zabójca zgłosił się na policję.

Pierwsze ustalenia wskazują, że pracownik, kierowca ciężarówki dostawczej, prawdopodobnie załatwił w ten sposób porachunki ze swoim pracodawcą. Piątek miał być ostatnim dniem pracy sprawcy, który zapowiedział wcześniej odejście z firmy. Według matki jednego z pracowników, cytowanej przez AFP, przyczyną konfliktu był spór o okres wypowiedzenia pracy. Inni zatrudnieni w przedsiębiorstwie twierdzą, że atmosfera w ich firmie była "raczej dobra" i rzadko dochodziło do sporów.

bEhHmLRz

Przedsiębiorstwo rodzinne Senges, zajmujące się przeprowadzkami i dostawą przesyłek, zatrudnia około trzydziestu pracowników, w tym dwudziestu szoferów.

Szymon Łucyk (PAP)

szl/ mc/

bEhHmLSa
firma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)