Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
europa
11.02.2006 10:37

"FT": Europa nieprzygotowana do walki z ptasią grypą

11.2.Bruksela/Londyn (PAP) - Europa ciągle nie jest przygotowana do walki z ewentualną pandemią ptasiej grypy - pisze w sobotę brytyjski dziennik "Financial Times".

Podziel się
Dodaj komentarz

*11.2.Bruksela/Londyn (PAP) - Europa ciągle nie jest przygotowana do walki z ewentualną pandemią ptasiej grypy - pisze w sobotę brytyjski dziennik "Financial Times". *

Gazeta dotarła do dokumentu zawierającego wstępne wnioski z przeprowadzonej niejawnie w listopadzie symulacji wybuchu pandemii tego wirusa w UE.

Z dokumentu wynika, że w razie wybuchu pandemii nie byłoby wiadomo, jakie ciało miałoby koordynować akcję walki z wirusem i podejmować kluczowe decyzje. Nie wiadomo, czy były to np. rząd jednego z krajów lub któraś z agencji zajmujących się sprawami zdrowia.

Dokument akcentuje potrzebę określenia zasad współpracy między narodowymi instytucjami i agencjami zajmującymi się takimi problemami, a także konieczność poprawienia systemów komunikacji między krajami członkowskimi Unii.

W ostatnim czasie w Grecji znaleziono martwe łabędzie zarażone wirusem ptasiej grypy H5, który jednak nie jest niebezpieczny dla ludzi. W związku z tym podjęto w tym kraju wszelkie możliwe środki w celu zapobieżenia ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Katarzyna Rumowska (PAP)

dmi/ woj/

Tagi: europa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz