Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"FT": Szwecja na czele UE weźmie się za naprawę rynków

0
Podziel się

Priorytety rządu w Sztokholmie ujawnił premier Fredrik Reinfeldt.

"FT": Szwecja na czele UE weźmie się za naprawę rynków
(PAP/Wiktor Dąbkowski)
bEioSxkl

_ - Szwecja skoncentruje się na przywróceniu funkcji europejskich rynków finansowych i walce z bezrobociem, kiedy w lipcu przejmie przewodnictwo w UE _ - piszą szwedzki premier Fredrik Reinfeldt (na zdjęciu) i minister finansów Anders Borg w artykule opublikowanym w _ Financial Times _.

_ - Dwa wyzwania są szczególnie wyraźne: przywrócenie funkcjonowania i zaufania na rynkach finansowych oraz przeciwstawienie się negatywnemu wpływowi kryzysu na zatrudnienie i wzrost gospodarczy _ - piszą szwedzcy politycy.

ZOBACZ TAKŻE:

bEioSxkn

Szwecja, która przejmuje przewodnictwo w UE 1 lipca, skoncentruje się na wprowadzaniu programów przywrócenia kredytowania, które zdaniem jej rządu jest _ imperatywem _, jeśli Unia chce w krótkim czasie powrócić do stabilnego wzrostu.

_ - Będziemy również musieli poradzić sobie z przyszłym dramatycznym wzrostem bezrobocia, który na pewno się pojawi _ - piszą Reinfeldt i Borg.

Szwedzkie przewodnictwo chce również skupić się na wzmocnieniu nadzoru finansowego i regulacji przez sprzyjanie ustanowieniu nowej instytucji nadzorczej w UE.

bEioSxkt

_ - Musimy wyciągnąć wnioski z kryzysu finansowego i zrobić wszystko, by zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia podobnych problemów i szkody dla przyszłych pokoleń _ - czytamy w artykule.

KRYZYS NA ŚWIECIE - RAPORTY MONEY.PL
*Kryzys: 20 mln osób w Unii nie ma pracy * Money.pl sprawdził ile bezrobotnych przybyło w krajach Unii Europejskiej od początku kryzysu.
*PKB Polski jednym z najlepszych na świecie * Dziś GUS opublikował dane za I kw. 2009 roku. Recesji nie ma, jesteśmy w ścisłej czołówce nie tylko Europy.

Inne cele półrocznego przewodnictwa Szwecji zakładają m.in. koncentrację na dyscyplinie budżetowej i przygotowanie do rozwoju strategii lizbońskiej po 2010 roku.

Strategia lizbońska to plan rozwoju UE, przyjęty w stolicy Portugalii w 2000 roku. Zakładał on uczynienie z Unii w ciągu 10 lat najbardziej konkurencyjnego i dynamicznego regionu gospodarczego na świecie dzięki wykorzystaniu na wielką skalę wiedzy i innowacyjności. Dzięki strategii UE miała zdystansować USA.

bEioSxkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)