Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundacja do Palikota: nie używać nazwy Nowoczesna Polska

0
Podziel się:

Fundacja Nowoczesna Polska (NP) wezwała Janusza Palikota, by zaprzestał
używania jej nazwy do określania swojego ruchu poparcia. Zdaniem Fundacji, takie działania
naruszają jej dobra osobiste.

bEKGYDZx

Fundacja Nowoczesna Polska (NP) wezwała Janusza Palikota, by zaprzestał używania jej nazwy do określania swojego ruchu poparcia. Zdaniem Fundacji, takie działania naruszają jej dobra osobiste.

"Mamy nadzieję, że poseł Palikot i związany z nim ruch zaprzestaną naruszania naszych dóbr osobistych i pozwolą nam się skupić na tym, co wychodzi nam najlepiej: działalności edukacyjnej i udostępnianiu zasobów wiedzy w internecie. Jeśli tak się nie stanie, będziemy zmuszeni do dochodzenia swoich praw w sądzie" - podkreślił w przesłanym PAP komunikacie prezes Fundacji Nowoczesna Polska Jarosław Lipszyc.

W warszawskiej Sali Kongresowej trwa w sobotę kongres Ruchu Poparcia Janusza Palikota "Nowoczesna Polska".

bEKGYDZz

"Kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o pomyśle, by nowa partia posła Janusza Palikota nazywała się tak samo, jak nasza fundacja, opublikowaliśmy zabawny list otwarty. Niestety, poseł Palikot nie tylko nie odpowiedział, ale nadal narusza nasze dobre osobiste" - napisał Lipszyc.

Dlatego - jak podkreślił - Fundacja Nowoczesna Polska podjęła zdecydowane działania mające na celu ochronę jej dóbr osobistych.

"Nie chcemy nikomu zabraniać zabiegać o nowoczesną Polskę. Wręcz przeciwnie, gorąco do tego zachęcamy. Ale nie może się to odbywać pod nazwą naszej Fundacji. Domagamy się jedynie, aby tworząc organizację społeczną uwzględniane były prawa Fundacji Nowoczesna Polska do normalnego działania" - dodał.

Lipszyc poinformował, że Fundacja wysłała w ubiegłym tygodniu oficjalne pismo przedprocesowe do Palikota, w którym wezwała go do zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych. "Jednocześnie poinformowaliśmy KRS w Lublinie, że pod nazwą Nowoczesna Polska funkcjonuje już organizacja społeczna. (...) Do listu załączyliśmy dokumentację wskazującą, że poseł Janusz Palikot wielokrotnie używa nazwy naszej fundacji na określenie zakładanego przez siebie stowarzyszenia, będącego w trakcie rejestracji" - dodał.

bEKGYDZF

Fundacja Nowoczesna Polska działa od 10 lat na rzecz nowoczesnej edukacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

dol/ gma/

bEKGYEaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)