Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk: Rozbito grupę czerpiącą korzyści ze stręczycielstwa

0
Podziel się:

Gdańska policja rozbiła grupę, która od co najmniej dwóch lat parała się
stręczycielstwem. Zatrzymano 11 osób, które nie tylko czerpały korzyści z nierządu, ale też
groźbami i biciem zmuszały do niego kobiety. Wykorzystanych mogło zostać około 40 kobiet.

bEslYFIl

Gdańska policja rozbiła grupę, która od co najmniej dwóch lat parała się stręczycielstwem. Zatrzymano 11 osób, które nie tylko czerpały korzyści z nierządu, ale też groźbami i biciem zmuszały do niego kobiety. Wykorzystanych mogło zostać około 40 kobiet.

Jak poinformował we wtorek Maciej Stęplewski z biura prasowego pomorskiej policji, do zatrzymań doszło w poniedziałek. Wśród 11 osób, mieszkańców Trójmiasta, znalazł się m.in. 30-letni gdynianin, który kierował działaniami grupy. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna jest nieformalnym przywódcą pseudokibiców sympatyzujących z jednym z trójmiejskich klubów piłkarskich.

Mariusz Marciniak rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, która nadzoruje sprawę, poinformował, że zatrzymani usłyszeli we wtorek zarzuty czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz zmuszania kobiet - biciem i groźbami, do uprawiania prostytucji. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

bEslYFIn

W środę prokuratura prowadzić będzie dalsze czynności w tej sprawie, bardzo prawdopodobne, że śledczy wystąpią do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu przynajmniej wobec części zatrzymanych.

Rozbicie grupy było efektem kilkumiesięcznego śledztwa, które prowadzili policjanci z CBŚ oraz wydziału kryminalnego gdańskiej komendy wojewódzkiej.

Jak poinformował PAP Stęplewski, przestępcy działali od co najmniej dwóch lat i w tym czasie mogli wykorzystać około 40 kobiet. Ofiarami były Polki. (PAP)

aks/ bos/ jbr/

bEslYFIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)