Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GDDKiA unieważni 12 przetargów na budowę dróg krajowych

0
Podziel się

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje unieważnić 12
trwających postępowań na budowę dróg krajowych - poinformowało PAP biuro prasowe GDDKiA. Łączna
wartość postępowań, które będą unieważnione, to według wyliczeń PAP około 9,4 mld zł.

bEisVYUR

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje unieważnić 12 trwających postępowań na budowę dróg krajowych - poinformowało PAP biuro prasowe GDDKiA. Łączna wartość postępowań, które będą unieważnione, to według wyliczeń PAP około 9,4 mld zł.

Unieważnianie postępowań to konsekwencja przyjętego w styczniu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

GDDKiA planuje unieważnić postępowania dotyczące budowy m.in. autostrady A-18 Olszyna-Golnice, drogi S-5 Żnin-Gniezno odcinek: Mielno z węzłem-Gniezno, drogi S-7 Gdańsk-Elbląg odcinek: Koszwały-Elbląg, drogi S-7 Olsztynek-Płońsk, drogi S-7 Radom - Jędrzejów, obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi kraj. S-11, wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odcinek: Przejście w Legionowie odc. III, rozbudowa i wzmocnienie na odc. Toruń - Włocławek - II etap.

bEisVYUT

Projekty, które unieważni GDDKiA, zostały ujęty na liście zadań w załączniku nr 1a do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, zatwierdzonego pod koniec stycznia przez rząd. Załącznik ten zawiera listę zadań, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 r., jednak nie ma zapewnienia finansowego w ramach limitu określonego w programie na kwotę 82,8 mld zł, począwszy od 2010 roku. Limit ten uwzględnia jedynie inwestycje ujęte w załączniku nr 1 do programu, a których budowa rozpocznie się do 2013 r.

Wartość projektów, które znajdują się w załączniku 1a do programu oszacowano łącznie na około 42,4 mld zł. (PAP)

gsu/ jru/ aop/ pad/

bEisVYVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)