Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Generał Wojciech Jaruzelski jest w szpitalu

0
Podziel się:

Powodem hospitalizacji było zakażenie układu moczowego z towarzyszącą gorączką oraz osłabieniem. Aktualnie stan chorego jest stabilny, zadowalający.

Generał Wojciech Jaruzelski jest w szpitalu
(Bartosz KRUPA/East News)

- Powodem hospitalizacji było zakażenie układu moczowego z towarzyszącą gorączką oraz osłabieniem. Aktualnie stan chorego jest stabilny, zadowalający - poinformował płk Grzegorz Kade, rzecznik prasowy Centralnego Szpitala Klinicznego MON.

Ujawnił, że gen. Jaruzelski został przyjęty do placówki wczoraj. Generał Jaruzelski poprzednio był w szpitalu na przełomie stycznia i lutego z powodu zapalenia płuc. W zeszłym roku zdiagnozowano u niego chłoniaka, miał też powikłania po chemioterapii.

W lipcu warszawski sąd na wniosek IPN, po tym, gdy generał uczestniczył w obchodach swoich 90. urodzin w jednym z warszawskich hoteli. Sąd zlecił lekarzom wydanie nowej opinii, czy zdrowie gen. Jaruzelskiego pozwala na sądzenie go za wprowadzenie w Polsce w 1981 r. stanu wojennego. Biegli na wydanie ekspertyzy mają zakreślony przez sąd czas do 1 września.

Komentując ten wniosek IPN, generał powiedział, że nonsensowne, nawet cyniczne jest porównywanie okolicznościowego spotkania z uciążliwym fizycznie i psychicznie zasiadaniem przez lata na ławie sądowej. Oświadczył, że wróci na ławę oskarżonych, jeśli lekarze uznają to za możliwe.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

Czytaj więcej w Money.pl
Są informacje o stanie zdrowia Jaruzelskiego Generał Wojciech Jaruzelski został wypisany ze szpitala i może go opuścić - poinformował ppłk Grzegorz Kade, zastępujący rzecznika prasowego Wojskowego Instytutu Medycznego.
Nowe fakty w sprawie Wojciecha Jaruzelskiego 89-letni generał trafił przed tygodniem do szpitala z powodu silnego krwawienia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)