Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gęsicka i Gosiewski spoczną na Powązkach Wojskowych

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o poniedziałkowej mszy żałobnej w intencji P.Gosiewskiego w Kielcach
#

bEildcuZ

# dochodzi informacja o poniedziałkowej mszy żałobnej w intencji P.Gosiewskiego w Kielcach #

16.04. Warszawa (PAP) - Szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka i wiceszef partii Przemysław Gosiewski zostaną pochowani na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pogrzeb Gęsickiej zaplanowany jest na czwartek, Gosiewskiego - na środę.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował PAP, że uroczystości pogrzebowe Grażyny Gęsickiej rozpoczną się w czwartek o godz. 14 na warszawskich Powązkach Wojskowych. Zaplanowana na tę godzinę msza żałobna odbędzie się w cmentarnej kaplicy. Po niej trumna z ciałem będzie odprowadzona do grobu.

bEildcvb

Wiceprzewodniczący PiS Przemysław Gosiewski ma być pochowany w środę o godz. 16 w Warszawie na Powązkach Wojskowych. Msza żałobna zaplanowana jest w środę o godz. 14.30 w warszawskim kościele pw. Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim.

W poniedziałek o godz. 20 w kieleckiej katedrze odbędzie się msza żałobna w intencji Przemysława Gosiewskiego. Będzie jej przewodniczył sufragan bp Marian Florczyk.

"Mamy wielką nadzieję, że wszyscy mieszkańcy regionu kieleckiego, pragnący osobiście pożegnać byłego wicepremiera, będą mogli to uczynić już od godziny 19. Na 99 proc. do świątyni sprowadzona zostanie trumna z ciałem zmarłego" - powiedział PAP w piątek prezes świętokrzyskiego zarządu okręgowego PiS Janusz Barański. Zaznaczył, że życzeniem rodziny jest, aby uroczystość miała charakter osobistego, religijnego pożegnania mieszkańców regionu ze zmarłym.

Dla zamiejscowych uczestników kieleckiej uroczystości dostępna będzie od godz. 17 bezpłatna komunikacja miejska i wyznaczone zostaną miejsca do zaparkowania autokarów. Osoby, dla których zabraknie miejsca w świątyni, będą mogły obejrzeć transmisję mszy św. za pośrednictwem telebimu, który stanie na placu przy katedrze.

bEildcvh

Pogrzeb Janiny Fetlińskiej, senator PiS, odbędzie się w środę, 21 kwietnia, w Ciechanowie - poinformowało w piątek ciechanowskie biuro senator. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10 w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w parafii św. Józefa (Fara), ul. Ks. Piotra Ściegiennego 11.

Do kraju wróciło już ciało sen. Fetlińskiej. Trumny z ciałami Gęsickiej i Gosiewskiego, którzy zginęli w sobotniej katastrofie w Smoleńsku, jeszcze znajdują się w Rosji. (PAP)

tgo/ mch/ ura/ gma/

bEildcvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)