Notowania

zima
09.02.2010 13:22

Górny Śląsk: 24 tys. odbiorców bez ciepła

Powód - awaria sieci grzewczej w rejonie ul. Siemianowickiej w Chorzowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Baxternator/iStockphoto)

Do ok. 24 tys. odbiorców w Katowicach i Chorzowie przestało docierać ciepło z sieci. Przyczyną jest awaria w rejonie ul. Siemianowickiej w Chorzowie. Jej skutki powinny zostać usunięte do środy rano.

Jak poinformował Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach, zimne kaloryfery mają m.in. mieszkańcy katowickich osiedli Tysiąclecia i Załęska Hałda, a także centrum Chorzowa oraz tamtejszych osiedli Różanka, Irys i Klimzowiec.

Przyczyną awarii jest punktowy wyciek na ciepłociągu magistralnym o średnicy 60 cm, którego przyczyną była najprawdopodobniej ukryta wada materiałowa. Uszkodzenie już znaleziono, ciepłownicy odpompowują jeszcze wodę z odciętego uszkodzonego fragmentu sieci.

Prace spawalnicze przy awarii zlokalizowanej w komorze ciepłowniczej powinny ruszyć w najbliższych godzinach i zakończyć się wieczorem. Wtedy będzie można znów napełnić i ogrzać sieć. Ciepło o właściwych parametrach powinno wrócić do mieszkańców ok. 4-6 rano.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: zima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz